Dortmund neposlechl fanoušky. Za více než 700 milionů přichází do Signal Iduna Parku nechtěný Nmecha

Dortmund neposlechl fanoušky. Za více než 700 milionů přichází do Signal Iduna Parku nechtěný Nmecha

Za velké peníze přichází do Dortmundu Felix Nmecha. Jednoduché to ale mít nebude. Sotva podepsal, zarytí fanoušci jeho podpis okamžitě odsoudili. 

Navzdory protestům některých fanoušků získala Borussia Dortmund německého fotbalového reprezentanta Felixe Nmechu z Wolfsburgu. Podle agentury SID za dvaadvacetiletého hráče zaplatila 30 milionů eur (711 milionů korun). Nmecha podepsal s bundesligovým vicemistrem smlouvu na pět let.

Některým příznivcům Borussie se záměr vedení klubu angažovat Nmechu nelíbil kvůli jeho nedávným příspěvkům na sociálních sítích, které působily homofobně. "Jsme si vědomi, že chystaný přestup v posledních dnech vyvolal také kritiku kvůli dvěma internetovým příspěvkům, které Felix sdílel. Bylo pro nás důležité si s ním promluvit o jeho přesvědčení a hodnotách," uvedli v prohlášení generální ředitel Borussie Hans-Joachim Watzke a prezident klubu Reinhold Lunow.

Nmecha tvrdí, že některé věci byly vytrženy z kontextu. "Samozřejmě jsem křesťan, ale miluji všechny. Nediskriminuji. Doufám, že mi fanoušci dají šanci se navzájem poznat a uvidí, že jsem třeba výborný člověk," řekl syn nigerijského otce a německé matky, který vyrůstal v Anglii a začínal v Manchesteru City.

Za Wolfsburg hrál od roku 2021, v klubu dál působí jeho starší bratr Lukas. V německé reprezentaci debutoval Nmecha v březnu v přípravném utkání proti Belgii. V Borussii by se měl stát náhradou za Judea Bellinghama, jenž odešel do Realu Madrid.

Obří boom Saudi League? Oni vědí, co dělají, nesmíme si myslet, že si to neumí spočítat, tvrdí Häring