Návrat do Juventusu se nutně konat nemusí. Zakarria uvízl v hledáčku dalšího ostrovního zájemce

Návrat do Juventusu se nutně konat nemusí. Zakarria uvízl v hledáčku dalšího ostrovního zájemce

Budoucnost švýcarského defenzivního záložníka Denise Zakarii by mohla překvapivě pokračovat na Ostrovech. Kmenový hráč Juventusu by se nemusel vracet do Turína a setrvat v Londýně. Nebylo by to ale v táboře Chelsea, která s jeho výkony příliš spokojená v rámci hostování nebyla.

Šestadvacetiletý defenzivní štít byl na Stamford Bridge hodnocen jako propadák a Blues neprojevili zájem o další spolupráci. Potenciál v něm však vidí ale jiný klub z anglické metropole, který by si uměl představit s ním spojit síly taktéž v rámci hostování.

Podle Corriere dello Sport v něm kouč Kladivářů David Moyes vidí možnou a hlavně levnou náhradu za současného kapitána Declana Rice, který se má co nevidět stěhovat do Arsenalu. Stará dáma by se dalšímu zapůjčení nebránila, neboť s hráčem pro své plány nepočítá.

I proto by součástí smlouvy měla být i možnost opce v případě, že by se Zakaria v kádru West Hamu uchytil. Variantou může být i podmínka odkupu, třeba za počet soutěžních startů či dobrého výsledku klubu a vidiny další účasti v pohárové Evropě.

Aktuálně se ale jeví jako nepravděpodobné, že by Hammers měli dlouhodobý zájem. Moyes chce Zakariu získat jako možnou náhradu, ale zároveň se netají tím, že hotovost získaná za Riceho může přivést do Londýna mnohem schopnější defenzivní štít. Pokud by se tak stalo, Zakaria by byl jen záložním plánem a příliš herních minut by tedy neposbíral.