Kde je jim konec? Díl pátý: Tři kultovní hrdinové z Chorvatska

Kde je jim konec? Díl pátý: Tři kultovní hrdinové z Chorvatska

Chorvatští hráči byli v české kotlině vždycky oblíbení. Pšenka jim hodně kvetla například v Liberci. Ostatně, dnešní dva borci působili právě na severu Čech. Do třetice pak přijde řada na hvězdu Baníku Ostrava.

ANDREJ KERIČ

Ve svých 21 letech přestoupil Andrej Kerič do Liberce. Byla to střela do tmy pro Liberec i pro hráče. Nicméně aklimatizace z první chorvatské ligy proběhla skvěle a Kerič se prakticky hned po příchodu v únoru 2008 projevoval více než dobře. Během jarní části odehrál 12 zápasů a vstřelil 6 gólů. 

Měl na co navazovat, nicméně očekávání ho nesvalila, naopak. Hned jeho druhá sezona v Liberci byla famózní. S 15 góly se stal nejlepším střelcem ligy, navrch si připsal 7 asistencí. Bohužel pro něj na to v další sezoně nenavázal, připsal si 5 gólů a 3 asistence a s Libercem se pomalu loučil.

Podzim sice pod Ještědem dohrál a pomohl Liberci 6 góly v 17 zápasech, ale v zimě začal jednat se Spartou. Kvůli tomu byl vyřazen z áčka Slovanu. Nakonec jej Letenští vykoupili a Kerič měl nahradit Bonyho, který zrovna odešel. 

Jenomže očekávání Kerič zdaleka nenaplnil. V dresu Sparty celkově odehrál 37 utkání a dal tři góly. Byl poslán na hostování do Teplic, ovšem zde to nebylo o mnoho lepší. Později i přiznal, že odchod z Liberce byl velkou chybou. A po konci v České republice se z nadějného Chorvata stal fotbalový cestovatel.

Vyzkoušel si angažmá v Lucembursku či na Maledivách. O restart kariéry se snažil také ve slovenských Michalovcích. Nakonec se vrátil do Cibalii, odkud šel do Liberce. Od února 2020 hraje za Komletinci, která hraje v nižších patrech chorvatského fotbalu.

Klapne to? Pět mladíků, kteří by se rádi uchytili v áčku Slavie