Příprava Táborska? Plzeň, Hradec nebo Boleslav. Účel, chceme se měřit s nejlepšími, tvrdí trenér Nádvorník

Příprava Táborska? Plzeň, Hradec nebo Boleslav. Účel, chceme se měřit s nejlepšími, tvrdí trenér Nádvorník
ROZHOVOR

Když loni v září přicházel trenér Roman Nádvorník do Táborska, bál se klub sestupu. Nicméně v momentě, kdy si tento trenér sestavil tým dle sebe, začalo vše šlapat a v poslední třetině soutěže patřilo Táborsko k nejlepším mužstvům. Šoku z loňska chce Nádvorník předejít, i proto zvolil model těžké přípravy, o čemž pro eFotbal.cz promluvil. A rád by přivítal nějaké ligové jméno.

Když jste na podzim do Táborska přicházel, situace nebyla moc pozitivní. Tým jste ale vytáhnul na sedmé místo a zvlášť závěr sezony se povedl. Je právě tohle odrazový můstek k začátku ligy?

"Určitě. Přišel jsem v situaci, kdy mužstvo bylo na patnáctém místě, situace nebyla růžová. Panoval velký strach, aby se nesestoupilo. Dohráli jsme to do zimy, pak jsme to přebudovali. Přišlo osm nových hráčů. Na jaře se to začalo projevovat. Já jsem byl spokojený, protože, jak říkáte, druhá polovina jara byla z naší strany velmi dobrá. Chtěli bychom na to navázat."

Když jste přicházel, kádr asi nebyl dle vašich představ a koncepce. Jak jste spokojený teď?

"Vždycky to může být o trošičku lepší, ale samozřejmě v daných podmínkách, které máme, tak jsme spokojení s tím, jak jsme mužstvo doplnili. Já bych možná viděl ještě jednoho hráče, který by mohl přijít. To si necháváme po generálce, jestli někdo zajímavý přijde z ligy, abychom tým ještě pocukrovali. Ale s příchody – od té doby, co jsem tu – jsem spokojený."

Zmiňujete ligové jméno. Byla by to jen třešnička na dortu, nebo vnímáte potřebu doplnit tým kvalitou?

"Těch změn bylo od zimy opravdu dost. Chtěli bychom teď držet víc pohromadě, aby si na sebe kluci víc zvykli a přišly tam ty automatismy. Pokud by se ale někde naskytl zajímavý hráč, který by nám ihned pomohl, určitě bych se tomu nebránil."

V letní přípravě je charakteristický velký pohyb hráčů dovnitř i ven. U vás to ale žádná divočina nebyla, že?

"Nemýlíte se, nic takového jsme neměli. My jsme ten hlavní řez udělali v zimě, teď jsme přivedli čtyři hráče, které jsme potřebovali, abychom zvýšili kvalitu i konkurenci. Zvolili jsme model hodně těžké přípravy, kdy hrajeme jen s ligovými týmy – aby nám to ukázalo, kam až jsme schopni se posouvat a kam jsme se již posunuli. Splnilo to účel."

Složení soupeřů tedy není náhodné, prostě jste se chtěli porovnávat s nejlepšími.

"Hráli jsme ještě s Příbramí, ale tu jsme porazili 4:0. Byl to účel, chtěli jsme těžké zápasy proti těžkým soupeřům. Chtěli jsme vidět, jak budou hráči reagovat. Věřili jsme, že budeme konkurenceschopní, ale projevila se vyšší kvalita soupeřů, trestali všechno."

Když se dostanu ke konkrétním jménům posil, jak se zatím jeví střelci ze třetí ligy Zeman a Kalousek? Bude to i na druhou ligu?

"Oba jsou velice perspektivní a zajímaví. Zeman byl nejlepší střelec třetí ligy, Kalousek je zase levák, těch moc není. Snažíme se skládat to do rychlosti, to platí i u těchto dvou, jsou velmi dobře rychlostně vybaveni. Věřím, že budou příjemným oživením týmu a že nám pomůžou v ofenzivní části hry."

Poměrně výrazně jste posílili střed hřiště. Bylo to místo, které vás trápilo?

"Soustředili jsme se na to. Chtěl jsem do středu hřiště přivést další tvořivé hráče, abychom mohli chodit víc do kombinace a být dominantnější. Doufám, že hráči, které jsme vybrali, to budou splňovat a že zvládnou tuhle těžkou soutěž."

V přípravě máte zatím poněkud divočejší výsledky. Bylo to tím, že o organizaci hry zatím tolik nešlo?

"Jak jsem říkal, přípravu jsme složili jen ze zápasů proti ligovým týmům. Navíc proti celkům, které hrály od osmého místa nahoru. Byli to velice kvalitní soupeři. My jsme se ani na jeden zápas nepřipravovali nijak extra takticky, šli jsme z plné přípravy. Pro nás je důležitý až start do soutěže, na to se soustředíme. Ale prověřilo nás to, byli jsme potrestáni za každou malou chybičku. Ale to je jedině dobře, v soutěži to zúročíme."

Máte zajímavý start do ligy. Zápas proti nažhavenému nováčkovi z Kroměříže, pak béčko Sparty a utkání v Chrudimi, kterou sužují velké problémy. Vnímáte to podobně?

"Víte, jak to je. Nováček má velkou euforii, postoupili, jsou nadšení. Kroměříž bude těžký soupeř. Pak proti Spartě – mladí a běhaví kluci, snaží se hrát fotbal, chtějí se prosadit. A třetí kolo Chrudim, na tu moc neumíme, moc se nám proti ní nedaří. Naposledy jsme tam sice bodovali, ale předtím se spíše prohrávalo. No a pak hned Brno. Ten rozjezd není úplně ideální, ale dobré je, že začínáme dvakrát doma. Tam musí být náš hrad, tam to musíme zvládnout."

Když jsme u domácího prostředí, tak tam vám to opravdu šlo. V minulé sezoně jste byli z domácích utkání čtvrtí nejlepší. Co jste dělali jinak doma a venku?

"Jinak jsme nedělali asi nic, ale doma jsme byli odvážnější. Šli jsme si za vítězstvím o dost víc, venku jsme byli malinko zakřiknutí, to bychom chtěli změnit. Ale samozřejmě doma musíme panovat, brát všechny body. Pro diváky i pro nás, abychom měli ve venkovních zápasech větší klid."

V momentě, kdy se začal tvořit tým k vašemu obrazu, jste začali válet. Jaké máte tedy očekávání před dalším ročníkem? 

"Nechceme dopustit to, co v minulé sezoně. Tedy abychom se potýkali se sestupovými starostmi. Chceme hrát v horní polovině a mít klid na práci. Chtěli bychom minimálně zopakovat sedmé místo, ale díváme se i výš. Nebude to však jednoduché, bude to náročná sezona, asi náročnější než předchozí. Bude to hodně vyrovnané, týmy okolo nás zajímavě posílily. Nebude to vůbec jednoduché."

V kádru bude zase deset cizinců. V Drnovicích chceme zůstat, přeje si šéf Vyškova