Čvančara: Do Sparty jsem přicházel s nálepkou problémového hráče. Udělala ze mě ale komplexního hráče

Čvančara: Do Sparty jsem přicházel s nálepkou problémového hráče. Udělala ze mě ale komplexního hráče

Jeho mise na Letné skončila a přesouvá se za další výzvou do Bundesligy. Dvaadvacetiletý reprezentační útočník Tomáš Čvančara se upsal Borussii Mönchengladbach do června roku 2028. Oba kluby o tom informovaly na svých internetových stránkách a někdejší tvář Jablonce navíc přidala i rozloučení s letenskými fanoušky.

Přestupovou částku kluby podle tradice nezveřejnily. Sparta uvedla, že Čvančaru uvolnila za mimořádných finančních podmínek. Podle spekulací médií by úřadující ligový mistr mohl za českého reprezentanta inkasovat v přepočtu více než čtvrt miliardy korun plus další částku za bonusy.

„Je skvělé být tady. Borussia má skvělý stadion, pojme více než 54 tisíc lidí. Už se nemůžu dočkat, až začnu pořádně trénovat, hrát tady a také dávat góly,“ nechal se slyšet Čvančara na adresu svého druhého angažmá. V mládeži v roce 2019 působil v italském Empoli, kde nastupoval za výběr do 19 let.

„Každý, kdo začíná s fotbalem, chce jednou hrát jednu ze tří největších lig na světě. To byl i můj případ. Každý týden se budu moci měřit s těmi nejlepšími. Rozhodl jsem se pro Borussii, protože jsem v rozhovorech cítil, že je o mě velký zájem. Viděl jsem nějaká videa a obrázky popisující klub a jeho styl a myslím, že mohu Borussii pomoci. A snad vstřelit nějaké góly," doplnil Čvančara.

Čvančara připustil, že pražský klub opouští s těžkým srdcem. „Když jsem přicházel do Sparty, málokdo věřil, že kluk, který má nálepku problémového hráče, může Spartě pomoci k tomu, aby se titul vrátil na Letnou. Sparta mě posunula k tomu, že jsem ještě víc vyzrál a jsem víc variabilní. Udělala ze mě komplexního hráče, za což jsem jí nesmírně vděčný," uvedl Čvančara.

"Odchází se mi těžko. Když jsem se loučil, klepal jsem se a měl jsem na krajíčku. Na novou výzvu se samozřejmě těším, ale kluci, realizační tým a to, co jsme dokázali, mi bude strašně chybět. Titul mi ale zůstane do konce života a nikdo mi ho nevezme," doplnil.