Jankto by mohl na Sardinii oslavit i třicítku. Po příchodu do Ranieriho kádru vydatně děkoval...

Jankto by mohl na Sardinii oslavit i třicítku. Po příchodu do Ranieriho kádru vydatně děkoval...

Jak už jsme vás informovali dříve, českého exreprezentanta Jakuba Jankta čeká po nedávné dovolené ve Spojených státech již čtvrtá italská klubová adresa. 

Sedmadvacetiletého středopolaře, který toho v ročníku 2022/2023 nezažil málo, si totiž do svého kádru v Sardinii vybral jednasedmdesátiletý Claudio Ranieri, jenž vládne v Cagliari Calcio od letošního ledna.

Nováček italské nejvyšší soutěže si bývalého fotbalistu španělského Getafe zavázal na dvě sezony s opcí na další ročník, což znamená, že by se v jeho strukturách mohl zdržet až do roku 2026.

"Díky fanouškům, díky spoluhráčům, díky Cagliari. Potřebujeme vaši podporu, na hřišti necháme společně všechno," napsal exsparťan na svůj Instagram, na němž sleduje jeho kroky 116 tisíc lidí.

Na Apeninském poloostrově má na co navazovat. V Serii B, kterou si zahrál díky Ascoli, nastoupil čtyřiatřicetkrát s bilancí pěti tref. V Serii A, v níž oblékal trikoty Sampdorie i Udinese, je k tomuto datu na 155 startech, 17 gólech a 17 asistencích.

Vítěz Serie B, který zahájí nový ročník Serie A 21. srpna na hřišti Turína, narazí během letní přípravy na Olbii, rezervu Juventusu, Como a Brest. A právě to jsou střety, ve kterých se očekává debut Jankta.

Nastupovat by mohl vedle nejhodnotnějšího borce kádru, jímž je uruguayský reprezentant Nahitan Nández, jenž dorazil do Cagliari z Boky Juniors před více než čtyřmi lety za 16 milionů eur. 

Program Busquetse s Messim? První trénink s Interem v úterý, zápasová premiéra v pátek proti Cruz Azul