Zlín by se měl možná zaměřit na hráče, kteří mají k městu vztah, má jasno Vrba

Zlín by se měl možná zaměřit na hráče, kteří mají k městu vztah, má jasno Vrba

Výhry s Třincem (2:0), Prostějovem (2:1) i Líšní (4:2) a remízy se Žilinou (2:2) a Opavou (0:0). Toť výsledky Zlína v doznívající letní přípravě před novým ligovým ročníkem 2023/2024.

To podstatné ovšem přijde až s prvním soutěžním střetem, který "Ševci" absolvují už za necelý týden na půdě karvinského nováčka.

I když po odchodu Josse Didiby a Marka Hlinky nemá hlavní trenér žlutomodrých barev Pavel Vrba k dispozici typickou šestku, čili defenzivně zaměřeného štítového záložníka, zkušený stratég věří, že si s tím mužstvo poradí a možná je i dobře, že bude mít na onom postu tvořivější hráče do kombinace.

Jak blízko či daleko základní sestavě jsou letní posily Žák, Čelůstka či Ndiaye? "Hráči, kteří znají českou ligu, jsou připraveni okamžitě. U těch zahraničních to bude chviličku trvat, než pochopí, že způsob hry je možná trošku jiný, než byli zvyklí. Je to otázka času. Věřme, že to pochopí co nejdřív," citoval devětapadesátiletého trenéra iSport.cz.

Zmíněného Čelůstku, který se vrátil do tuzemského prostředí z Kypru, bral na Letnou jako hotového hráče, který nebude půl roku dokazovat, jestli na to má, nebo nemá, ale souboru pomůže hned.

"Je obrovská výhoda, že je místní. Zlín by se měl možná zaměřit na hráče, kteří mají k městu vztah," podotkl šéf Vukadinoviče, Tkáče, Slončíka a spol.

Los nemá Zlín úplně nejlehčí a první kolo by se mu body hodily jako sůl. Nedlouho po výjezdu do Karviné totiž přivítá Spartu a ve třetím kole se představí ve vršovickém Edenu, kde je doma Slavia.

Trpišovský před novou sezónou: Další posily už nepřijdou, někteří hráči jsou na odchodu