Letní posily Slavie. Jakou mají šanci na základní sestavu stříbro obhajujícího slavného "S"?

Letní posily Slavie. Jakou mají šanci na základní sestavu stříbro obhajujícího slavného "S"?

Start ligové soutěže se nezadržitelně blíží. Kdo bude vítězem? Jak ukázal minulý ročník, nemá smysl předpovídat ani před nadstavbou, natož před začátkem základní části. Můžeme si ale tipnout, jak se povede jednotlivým posilám. Kdo by mohl zaujmout místo v základní jedenáctce sešívaných?

MOJMÍR CHYTIL A MUHAMED TIJANI

Tyhle dva musíme spojit. Jsou podobní typologicky, věkově i pozičně. Kromě toho je spojuje také letní příchod za velké miliony.

Příprava ale ani jednomu asi nevyšla tak, jak by si přáli. 

Tijani odehrál 53 minut proti Rakówu, o dvacet minutek víc proti Podbrezové a v generálce proti Drážďanům jen osmadvacet minut.

Co Chytil? Ten se k týmu připojil trochu později, mohl za to povedený reprezentační sraz. Hrál proti Maccabi Haifa a QPR, shodně odkopal 69 minut. V generálce pak dostal stejný počet minut jako Tijani.

Ani jeden se gólově neprosadil. Do šancí se dostávali, více tedy Chytil, nicméně šance pálili. Je jasné, že do základní sestavy nyní mají nejblíže stálice Václav Jurečka a Mick van Buren. 

Před novými posilami stojí velká očekávání, zatím je ale neplní. Času mají dost. Bota netlačí ani Slavii, jelikož, jak bylo zmíněno, alternativy dopředu má.

Bohemians Praha 1905 shánějí posily na pohárovou Evropu, kdo by mohl do Ďolíčku zamířit?

Foto: SK Slavia Praha