Hradecký rozpočet bude výrazně navýšen. Odhadujeme ho zhruba na 120 milionů korun, říká Jukl

Hradecký rozpočet bude výrazně navýšen. Odhadujeme ho zhruba na 120 milionů korun, říká Jukl

Hráči Hradce Králové vstoupí do nové prvoligové sezony s cílem navázat na předchozí dva ročníky v nejvyšší soutěži, v nichž obsadili šestou a osmou příčku. Vedení východočeského klubu by považovalo za úspěch, pokud by se mužstvo znovu vyhnulo nadstavbové skupině o záchranu a po základní části skončilo do 10. místa. Po dvou letech v azylu by k tomu mělo pomoci i domácí prostředí na novém stadionu. Tým převzal trenér Jozef Weber.

Královéhradečtí v předminulé sezoně coby ligový nováček nečekaně prošli do nadstavbové skupiny o titul a skončili šestí. V uplynulém ročníku hráli skupinu o umístění a po finálové porážce s Libercem obsadili v soutěži osmé místo.

"Bude to ve stejném duchu jako předchozí sezony, chceme se vyhnout poslední skupině. Pokud skončíme do 10. místa, bude to pro Hradec velký úspěch v podmínkách, které zatím máme," řekl sportovní ředitel Jiří Sabou. "Bude to těžké, ale skutečně věřím, že navážeme na předchozí sezony," doplnil Weber.

Ten na lavičce Východočechů nahradil úspěšného trenéra Miroslava Koubka, který už v závěru minulé sezony především ze zdravotních důvodů chyběl a zastoupil ho asistent Stanislav Hejkal.

"Už v lednu jsem věděl, že Míra Koubek bude končit, měl jsem tudíž čas někoho vybrat. Chtěl jsem zkušeného trenéra, co má něco za sebou. Aby zůstal realizační tým a nový trenér navázal na Koubka i (předchozího kouče Zdenka) Frťalu a jejich práci. Výběr jsem zúžil na dvě jména - Vítězslav Lavička mi to s díky odmítl, takže padla volba na Jožku. Chce pokračovat v cestě, kterou tu budujeme, a je to dobrý chlap," uvedl Sabou.

"Votroci" se po dvouletém azylu v Mladé Boleslavi vrátí na vlastní stadion. První dvě ligová kola Východočeši odehrají venku na Slavii a v Plzni, v nové aréně pro 9300 diváků se poprvé představí 5. srpna. Královéhradečtí věří, že budou mít zhruba tři tisíce permanentkářů.

"Jsem moc rád, že jsme se dožili nové éry královéhradecké kopané. Věřím, že využijeme všechny segmenty nové arény, aby sloužila nejenom sportovcům, ale všem Hradečákům. Jsem hrozně rád, že se řítíme do finále a moc se těším," uvedl generální manažer klubu Richard Jukl.

Královéhradečtí oproti minulým sezonám navýšili rozpočet. "Teprve se tvoří, protože dokončujeme smlouvy s partnery. Určitě ale bude výrazně navýšen, odhadujeme ho zhruba na 120 milionů korun, v čemž jsou úplně všechny parametry, které klub zastřešuje," přiblížil Jukl.

Mužstvo se přes léto poměrně výrazně obměnilo. Největšími posilami by měli být bývalí čeští reprezentanti a křídelníci Ladislav Krejčí a navrátilec Václav Pilař. Defenzivu vyztužil stoper David Heidenreich.

Mareš už chtěl skončit a jít pracovat, ale změnil názor: Doufám, že dostaneme Armu tam, kam patří