Letní posily pro Spartu. Jakou mají šanci na základní sestavu?

Letní posily pro Spartu. Jakou mají šanci na základní sestavu?

Hned po mistrovských oslavách se avizovalo, že k tomu, aby Sparta uspěla v létě i na evropském poli, musí nutně posílit. Žádný extra příval posil se nekonal, zatím jde o pozvolné doplňování. Má některá z letních posil vůbec šanci na základní sestavu v prvním kole?

MICHAL ŠEVČÍK

Přestup, o kterém různá média hovořila už od podzimu, se opravdu upekl. Sparta do svých služeb získala dalšího mladého záložníka s kreativním myšlením. 

Čísla na začátku sezony měl famózní – stejně jako výkony. Postupem ale upadal, nicméně to u mladých hráčů není žádná rarita. Pokud se s ním bude dostatečně komunikovat a on sám dá do fotbalu vše, může Sparta jásat. 

Co od něj čekat? Bude záležet na tom, jak rychle se sžije s myšlenkami trenéra Priskeho i s konkurencí v kádru. Zatím to vypadá, že zanedlouho jednadvacetiletý borec místo v sestavě nemá.

Hlavním důvodem je pozice. Je to typická desítka, na tu ale Priske nehraje. A tak se Ševčík učí roli na pravém křídle. V přípravě odehrál jen půlhodinu proti Čukarički, v generálce proti Anderlechtu nenastoupil vůbec. Proti Sigmě začne na lavičce.

Foto: AC Sparta Praha