Majitel Pardubic: Přeji si, abychom po dvou sezonách konečně nezažívali nervy spojené s bojem o uhájení ligové příslušnosti

Majitel Pardubic: Přeji si, abychom po dvou sezonách konečně nezažívali nervy spojené s bojem o uhájení ligové příslušnosti

Pardubice zahajují nový ročník FORTUNA:LIGY domácím duelem s Bohemians Praha 1905 a předseda klubového představenstva Vladimír Pitter už se na začátek soutěžních bojů v CFIG Areně těší.

Majitele nijak nevystrašila ani nedávná neúspěšná generálka s nováčkem první slovenské ligy Košicemi, které si z pardubické půdy odvezly výhru 2:0.

"Odpočinku bylo málo, ale vstupujeme do nové a ucelené sezóny, kterou strávíme celou doma v Pardubicích. Očekávám od ní pokračování toho, kde jsme skončili. Ať už mluvíme o výkonech týmu či divácké návštěvnosti," uvedla na webu fcpardubice.cz přední tvář východočeské značky.

Proti však hraje hodně diskutovaná cena permanentních vstupenek, nedobrá kvalita zvuku na stadionu i nespokojenost s občerstvením. Přesně to byla témata, jež červenobílý klub provázela v jarní části předešlé sezony.

"Pokud chceme udržet diváckou návštěvnost, musíme zlepšit obslužnost fanoušků a zajistit kvalitní servis na stadionu. Pivo a párek k fotbalu patří stejně jako dobrá zábava. Další věcí, která se nám podařila s Městem Pardubice dojednat, je konstrukce obrazovek. Dnes má fanoušek možnost vidět ve dvou rozích stadionu mobilní LED obrazovky, ale věřím, že se během podzimu podaří vybudovat pro ně pevné konstrukce. To jsou věci, které můžeme slíbit fanouškům, že v CFIG Areně budou. A vnímáme, že v neposlední řadě jsou pro návštěvnost důležité sportovní výsledky našeho týmu," přidal Pitter.

Kde by rád viděl svůj tým, jehož součástí už nebude dlouholetý kapitán Jan Jeřábek, jemuž se nelíbila představa návratu k činnosti správce areálu a nového mentora B-týmu, v průběhu ročníku 2023/2024? Po zmíněných "Klokanech" dorazí na východ Čech Jablonec a ve třetím kole se výběr Radoslava Kováče představí na Letné proti úřadujícímu mistrovi...

"Ze sportovního hlediska může být výhodou, že ligu zahájíme domácím dvojutkáním. Jaro nám totiž ukázalo, že jsme na domácím hřišti silní. A především si přeji, i kvůli našim fanouškům, abychom po dvou sezonách konečně nezažívali nervy spojené s bojem o uhájení ligové příslušnosti. Chceme se vyhnout skupině o udržení," uzavřel pardubický představitel.

P.S.: Poslední posilou Pardubic těsně před startem ligy se stane třiadvacetiletý středopolař Jakub Matoušek, jenž přijde na roční hostování ze Sigmy Olomouc.

Liga se blíží! Nejzajímavější transfery aktuálního přestupového období mimo top trojku