Karlsson je zpět v Evropě! Exsparťan se přidal k Brabcovi s Daridou a stal se novou posilou Arisu

Karlsson je zpět v Evropě! Exsparťan se přidal k Brabcovi s Daridou a stal se novou posilou Arisu

Švédský křídelník David Moberg Karlsson se stal novou posilou Arisu Thessaloniki. Karlsson do Řecka přišel hostovat z japonské Urawy. Předtím strávil tři sezony v dresu pražské Sparty, se kterou oslavil zisk českého poháru. Hráč se v Thessalonikách připojí k Čechům Brabcovi a Daridovi. Klub o příchodu informoval na svých webových stránkách.

Ačkoliv nezářil po celé své působení, vzpomínají na Spartě na malého švédského šikulu v dobrém. Když měl den, patřil k nejlepším na hřišti. DMK, jak začali Letenští křídelníka přezdívat, přišel do Prahy v roce 2018 ze švédského Norkkopingu. Předtím ještě pamatuje angažmá v Dánsku nebo v Anglii.

Karlsson během tří sezon na Spartě posbíral úctyhodnou bilanci – 26 branek a 22 asistencí za necelou stovku zápasů. Chyběla mu ovšem konsistence. V určitých fázích sezony sbíral body jako na běžícím pásu, v jiných uvadal a trápila ho zranění.

Sparta se hráče rozhodla prodat na začátku roku 2022. DMK zamířil do vskutku exotické destinace – japonské Urawy. V zemi vycházejícího slunce měl slibný začátek, poté se však dostavily stejné problémy jako na Spartě. Přesto si v městu Saitama hráče oblíbili.

Karlsson se nyní vydává zpět do Evropy, kde v příští sezoně oblékne dres Arisu Thessaloniki. V pátém týmu uplynulého ročníku řecké ligy se potká s Čechy Brabcem a Daridou. Aris hráče získal na roční hostování.

“Jsem nadšený, že jsem zpět v Evropě. Aris je pro mě novou výzvou, na kterou se moc těším. Znám vlastně hodně věcí ohledně mého nového týmu. Aris v posledních letech patří v Řecku k tomu nejlepšímu a v příští sezoně bych s tímto týmem chtěl jít ještě dál. Každý mi vykládá o fanoušcích klubu – jak skvělou umí udělat atmosféru. Na to se moc těším, “ prohlásil Karlsson pro webové stránky Arisu.