Saúdská liga bude do pěti let nejlepší na světě, předpovídá Ronaldo

Saúdská liga bude do pěti let nejlepší na světě, předpovídá Ronaldo

Když v lednu Cristiano říkal, že se do roka saúdská liga vyrovná nizozemské či turecké, mnozí se mu smáli. Teď mu ovšem dávají za pravdu. Tady ovšem predikce nekončí.

Slavný portugalský reprezentant momentálně hájící barvy Al Nassru už déle nemusí své nové angažmá nijak obhajovat. Již od zimy cítí, že otěže v tomto sportu přebírá nový velikán, který v dohledném horizontu ovládne celý fotbalový svět.

„Platí, co jsem říkal, když jsem sem přicházel. Do jednoho roka saúdská liga trumfne nizozemskou či tureckou ligu. Dle posledního vývoje událostí už spousta lidí vidí, že jsem měl pravdu,“ pochválil své věštecké schopnosti Ronaldo.

„To, že jsem přešel do Al Nassru, byl zásadní impuls, který odstartoval novou kapitolu. Mnoho hráčů mě následovalo. A pozor, nebavíme se zde o nějakých veteránech. Přichází i mladí hráči, kteří by mohli hrát někde v Realu Madrid nebo Barceloně,“ poukazoval.

„Evropský fotbal přišel o spoustu kvality. Jediná relevantní liga je ta anglická, Premier League. Zbytek už nemá ten oheň. Proto říkám, že do pěti let se saúdská liga dorovná všem velikánům v Evropě a kdo ví, možná ji ještě překoná. Jsem si stoprocentně jistý, že tady leží budoucnost,“ prohlásil Ronaldo na tiskové konferenci.

Bohužel. Nejedná se o věc, která by se mnoha lidem líbila, přesto ji nemůžeme nijak ovlivnit. Na Blízkém východě jsou peníze, za kterými hráči jdou. A jak trefně poukázal Ronaldo, už to nejsou jen veteráni. Takoví Jota nebo Rúben Neves klidně mohli hrát někde v top klubu v Evropě, vybrali si však Saúdskou Arábii.