Chytilova hra zády k bráně je pro obránce peklo. S kvalitními hráči kolem z toho dokáže Slavia vyždímat ještě víc

Chytilova hra zády k bráně je pro obránce peklo. S kvalitními hráči kolem z toho dokáže Slavia vyždímat ještě víc

V letní přípravě sice Mojmír Chytil neskóroval, nicméně vše si vynahradil v úvodním kole FORTUNA:LIGY, když se v Edenu prosadil proti Hradci Králové a připsal si premiérovou trefu v sešívaném dresu. 

Z té měli na vršovické tribuně radost nejen jeho babička s dědou, ale také šestnáctičlenná skupina kamarádů, která za ním dorazila z Hané vlakem.

Bývalý forvard Sigmy Olomouc, o něm před pár dny jeho nadřízený Jaroslav Tvrdík prohlásil, že bude jednou z hvězd sezony, přitom naskočil až na závěrečných třicet minut.

Jeho výkon se hodně líbil i Jindřichu Trpišovskému. "Splnil přesně to, co jsme od něj chtěli. Prokázal skvělou vlastnost, kdy dokáže podržet míč. Jeho výkon naznačil to, proč jsme ho brali a co může nabídnout týmu. Naznačil hru zády k bráně, pro obránce to je peklo. S kvalitními hráči kolem něj z toho dokážeme vyždímat ještě víc," zaznělo na nedělní tiskové konferenci z úst hlavního trenéra.

Sám český reprezentant, jehož velkou předností je právě hra zády k bráně, byl za zápis v soutěžní premiéře moc rád. Podle jeho slov je to lepší, než čekat do pátého kola. Jak si zatím zvyká na nároky ve slavném "S"?

"Ne že by to byl problém, ale trenéři ode mne mají nějaká očekávání. Chtějí, aby ten útočník nějak hrál, je to jiné, než jsem byl zvyklý v Olomouci. Musím se s tím vypořádat, furt se hodně učím, máme hodně videa. Celý styl hry Slavie je hodně náběhový, ale myslím si, že si to za chvilku ještě víc sedne a bude to super," zůstal optimistou čtyřiadvacetiletý borec.

Mohla by mu víkendová trefa pomoci do základní sestavy? Třicátého července na jihočeském Střeleckém ostrově se uvidí...

Straka ve velkém rozhovoru: Nadstavba se mi nelíbí. Sparta musí nutně vyřešit gólmana, přesun z Letné chápu