Ti nestárnou! Šest nejstarších hráčů tohoto ročníku FORTUNA:LIGY

Ti nestárnou! Šest nejstarších hráčů tohoto ročníku FORTUNA:LIGY

Bez nadsázky jsou ikonami ligy. Slovo legenda je v jejich případě naprosto opodstatněné. Do prvního kola vyběhla hned čtveřice hráčů, které bylo přes 40 let. Nejmladší v dnešním výběru má 38. Jsou nejstaršími hráči ligy. Shodou okolností všichni v prvním kole vyhráli!

MICHAL KADLEC

Zdálo se, že půjde dohrát kariéru na Slovácko. Stalo se, ale dohrát je velmi slabý výraz. Hraje ve skvělé pohodě a patří k nejlepším členům mužstva.

Je první volbou do obrany. Na pozici stopera, kam ho trenér Martin Svědík přesunul z levého kraje, se cítí výborně. A také tak hraje. Na hřišti vyniká a občas po levé straně přijde jeho výpad a perfektní centr levačkou.

Tým dovedl v posledních sezonách na špici tabulky a emotivně vyhrál domácí pohár. O jízdě v Evropě, kterou si Slovácko splnilo sen, bylo také řečeno hodně. U všeho Kadlec byl, a to jako klíčová postava. 

Po sezoně mu končila smlouva a vypadalo to, že je konec. Zkušený obránce a někdejší výborný reprezentant však kariéru ještě o rok prodloužil. Fanoušci na Slovácku se tak mohou těšit ještě na minimálně jednu sezonu s legendou Kadlecem v hlavní roli. Svou misi započal hned v prvním kole, a to ve věku 38 let, 7 měsíců a 10 dnů.

 

Foto: 1. FC Slovácko