Zvládne Dukla první domácí duel sezony? Varnsdorf čeká štreka do Slezska, Sparta B má co napravovat

Zvládne Dukla první domácí duel sezony? Varnsdorf čeká štreka do Slezska, Sparta B má co napravovat
PREVIEW

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA ve svém druhém kole nabídne hned tři páteční předehrávky. Programu bude vévodit souboj celků s postupovými ambicemi - Dukly a Vyškova. Dukla, posilněná jasnou výhrou nad sparťanskou rezervou, přivítá Vyškov doma na Julisce. Sparťanské "béčko" si bude chtít spravit chuť. Šanci mu k tomu poskytne Táborsko. Hráče Varnsdorfu čeká náročný výjezd před celou republiku do Opavy.

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 2. kolo

Dukla Praha - Vyškov

Druhé kolo F:NL bude zahájeno Na Julisce, Dukla Praha před vlastními fanoušky poměří síly s Vyškovem. Oba týmy začaly sezonu vítězně a na vydařený start chtějí navázat.

Dukla v derby se Spartou Praha B záhy otevřela skóre, ještě do přestávky náskok zvýšila a po dalších dvou gólech z druhého poločasu vyhrála přesvědčivě 4:1. Svěřenci trenéra Petra Rady v posledním domácím utkání stejným výsledkem zdolali Prostějov, celkově vzato ale mají doma co zlepšovat, ostatně z minulých pěti druholigových vystoupení tam pouze dvakrát neztratili (2-1-2).

Vyškov proti Příbrami ztratil vedení, a když už to vypadalo, že dojde na bodovou dělbu, střídající Fandje Touré ve druhé minutě nastaveného času rozhodl o vítězství hanáckého celku. Vyškov se spoléhá na domácí azyl v Drnovicích, v loňském ročníku F:NL však byl na hřištích soupeřů třetí nejlepší (21).

Dukla neprohrála ani jeden ze čtyř vzájemných zápasů ve druhé lize a z toho třikrát Vyškov porazila, dvakrát po sobě bez obdržené branky (celkem 213 minut). Hanáci při obou návštěvách Na Julisce prohráli a dvakrát inkasovali – shodně bylo rozhodnuto ještě před koncem prvního poločasu.

Koho sledovat: Jakub Zeronik prožil snovou premiéru za Duklu, dvěma góly svému novému zaměstnavateli vystřelil triumf nad sparťanskou rezervou. Bienvenue Kanakimana vsítil jedinou branku Vyškova ve čtyřech vzájemných duelech, v uplynulé sezoně ale jenom čtyři ze 14 gólů zaznamenal venku.

Zajímavost: Vyškov v pěti z předešlých osmi venkovních klání F:NL udržel čisté konto (aktuálně 259 minut).
 

Opava - Varnsdorf

Po dvou měsících se zopakuje střetnutí mezi Opavou a Varnsdorfem. Potvrdí slezské mužstvo příznivou vzájemnou bilanci a dočká se prvního bodového zisku v sezoně?

Opava minulý týden v Jihlavě po hodině hry otevřela skóre, během závěrečné desetiminutovky však náskok ztratila a v nastaveném čase inkasovala rozhodující gól. Slezané mohou po nevydařeném začátku čerpat sebevědomí z toho, že od příchodu trenéra Miloslava Brožka doma neprohráli (2-1-0), zároveň tam ale v loňském druholigovém ročníku získali pouze 44,44 % (20) z možných 45 bodů.

Varnsdorf s olomouckou rezervou brzy prohrával, ještě do přestávky však srovnal a nakonec si připsal bod po výsledku 1:1, čímž prodloužil sérii bez vítězství na čtyři soutěžní zápasy (0-2-2). Severočeský celek boduje hlavně před vlastními fanoušky, koneckonců na hřištích soupeřů v uplynulé sezoně zaznamenal jenom dvě z celkových 12 výher (2-5-8).

Opava prohrála pouze dvě z posledních deseti vzájemných utkání ve F:NL a šestkrát z tohoto výčtu nad Varnsdorfem zvítězila. Hosté si z předešlých pěti zápasů na opavské půdě odvezli jediný bod.

Koho sledovat: Filip Blecha při premiérovém startu za Opavu vsítil branku Jihlavě, dokáže na to navázat i v domácím prostředí? Produktivního Abdullahiho Tanka (Baník Ostrava) má nahradit Filip Firbacher, jenž v minulých 18 měsících za Chrudim ve druhé lize vstřelil 13 gólů.

Zajímavost: Ve třinácti z posledních 15 soutěžních utkání Varnsdorfu se prosadily oba týmy a v deseti z nich padlo celkem více než 2,5 branky.

Táborsko - Sparta Praha B

Odlišné rozpoložení mají před vzájemným zápasem Táborsko a Sparta Praha B. Zatímco jihočeské mužstvo zahájilo novou druholigovou sezonu vítězně, rezerva letenského klubu nezvládla pražské derby.

Táborsko zásluhou brzkého gólu Bojana Dordiće naplnilo pozici favorita s nováčkem Kroměříží a navázalo na vydařený závěr loňského ročníku, když prohrálo jediné z posledních osmi soutěžních utkání (6-1-1). Jihočeský celek čtyři z uvedených výher zaznamenal v domácím prostředí a proti sparťanskému béčku nastoupí s vědomím, že tam od začátku dubna nepoznal přemožitele (5-1-0).

Sparta B proti Dukle po půlhodině dotahovala o dvě branky a další dvě inkasovala ve druhém poločase, takže nakonec prohrála vysoko 1:4. Družina trenéra Petra Janouška ve třetím po sobě jdoucím zápase F:NL vyšla naprázdno a z předchozích pěti vystoupení zapsala pouhé dva body.

Po čtyřech duelech ve druhé lize mají Táborsko a Sparta B vyrovnanou bilanci (2-0-2). Jihočeši v obou vzájemných domácích střetnutích vyhráli nejtěsnějším rozdílem a zároveň udrželi čisté konto.

Koho sledovat: Jan Mach z Táborska má za sebou průlomovou sezonu, pouze dva ze šesti gólů ale vstřelil doma. Tomáš Schánělec (Sparta B) korigoval porážku s Duklou a potvrdil formu z konce předešlého ročníku – při posledních devíti startech ve FNL si připsal osm branek.

Zajímavost: Táborsko až na 11. pokus začalo druholigovou sezonu vítězně (1-6-4).

Doskiho jsem Slovácku dohodil já. Situace s Dynamem má do ideálu daleko, říká Tobiáš z Táborska

Třináct výher v řadě? Do soutěže jdeme s respektem, ale sebevědomí, hlásí trenér Uničova Balcárek