Tohle na Ligu mistrů stačit nebude, je si vědom Krejčí po těsné výhře ve Zlíně

Tohle na Ligu mistrů stačit nebude, je si vědom Krejčí po těsné výhře ve Zlíně

Ani v novém ligovém ročníku se kapitán fotbalistů Sparty Ladislav Krejčí nemýlil při střelbě ze značky pokutového kopu. V nejvyšší soutěži proměnil devátou penaltu za sebou, díky níž obhájce titulu ve druhém kole první ligy zvítězil ve Zlíně 1:0. Český reprezentant na tiskové konferenci uvedl, že dnešní výkon Pražanů by na postup do Ligy mistrů nestačil.

"Naše finální fáze nebyla podle představ. Měli jsme být nebezpečnější. Jsme blízko zápasům v kvalifikaci o Ligu mistrů a tohle stačit nebude. Všichni jsou si toho vědomi, každý z nás si to musí v hlavě srovnat," řekl Krejčí.

Sparta rozehraje v srpnu 3. předkolo Ligy mistrů, velmi pravděpodobně proti FC Kodaň. Celek z dánské metropole v prvním duelu 2. předkola zvítězil na hřišti islandského Breidabliku 2:0.

Letenští zůstali v nové ligové sezoně stoprocentní, v úvodním kole zdolali doma Olomouc 2:0. "Fotbal je takový. V minulém kole jsme si vytvořili šance ze hry, nyní přišly body z penalty. Nikdy to není úplně podle předzápasových představ. Jsem ale rád, že to dokážeme urvat jinými věcmi," uvedl čtyřiadvacetiletý Krejčí.

Pokutový kop v 80. minutě bezpečně proměnil. "Ne, nervózní jsem nebyl. Gólmana Dostála jsem měl načteného a podle toho se zachoval," prohlásil nejlepší hráč uplynulé ligové sezony, v níž dovedl Spartu 13 góly, z toho osmi z penalt, k prvnímu titulu po devíti letech.