Guardiola dělal ohledně Mahreze možné i nemožné, přesto bez výsledku. Čím dál víc hráčů bude odcházet, varuje

Guardiola dělal ohledně Mahreze možné i nemožné, přesto bez výsledku. Čím dál víc hráčů bude odcházet, varuje

Je to jen pár dní, co se dlouholetý alžírský reprezentant Riyad Mahrez rozhodl následovat kroky hráčů jako Roberto Firmino, Edouard Mendy či Allan Saint-Maximin a upsal se saúdskoarabskému Al Ahli SC.

Španělský manažer Manchesteru City Josep Guardiola byl proti onomu kroku a v posledních týdnech dělal vše pro to, aby bývalou hvězdu Leicesteru City na Etihad Stadium udržel i nadále.

Zkušeného špílmachra, který strávil na modré straně Manchesteru pět let, však nedokázal přesvědčit, aby finančně lukrativní kontrakt odmítl a setrval v Premier League.

"Chtěli jsme udržet Mahreze, ale nepodařilo se nám to. Dostal neuvěřitelnou nabídku a nemohli jsme ho přinutit, aby zůstal," postěžoval si odborník skrz portál mancity.com.

Mahrez, jehož vedení úřadujícího anglického šampiona uvolnilo za 30 milionů eur (plus bonusy) neodolal ročnímu platu ve výši 46 milionů eur.

Renomovaný kouč netuší, jak dlouho ještě budou evropské adresy onen masivní odliv podporovat. Zatím s tím nic moc neprovedly...

"Kluby musí vědět, co se děje. Čím dál víc fotbalistů bude odcházet," varoval bývalý šéf Bayernu či Barcelony konkurenční kluby, které mnohdy jen bezmocně sledují exodus svých opor na Blízký východ.

Mahrezova premiéra v Saudi League proběhne 11. srpna, kdy se Al Ahli utká s Al Hazmem.

Paris Saint-Germain se chystá aktivovat výkupní klauzuli hvězdy Barcelony