Potočný potřeboval gól jako sůl a už se třepe na šlágr s Duklou. I kvůli tomu, že má na Julisce pár kamarádů

Potočný potřeboval gól jako sůl a už se třepe na šlágr s Duklou. I kvůli tomu, že má na Julisce pár kamarádů

Roman Potočný vstoupil do nového brněnského angažmá více než slušně. V prvním kole F:NL proti Vlašimi si připsal gólovou asistenci, ve druhém duelu sezony proti Sigmě B pak dokonce zaznamenal vítězný gól.

S úvodem ve zbrusu novém prostředí tak samozřejmě musí být spokojen. "Nebudu lhát, i za gól jsem rád, potřeboval jsem ho jako sůl," líčil na webu fczbrno.cz dvaatřicetiletý fotbalista.

Proti olomoucké rezervě se mu navíc podařilo skórovat pravou nohou. "To je bonus, v lize jsem se pravačkou trefil snad třikrát v životě, je spíš na opírání," neměl problém přiznat zkušený borec.

Spolupráce s dalším ostříleným matadorem v mužstvu Jakubem Řezníčkem zatím vychází a pravidelně se prosazují oba. "Je to fajn, oba jsme zkušení, i to mohl být jeden z faktorů úspěchu v neděli. Doufám, že to bude pokračovat a že na neděli navážeme," doplnil.

Navazovat se může již uprostřed pracovního týdne, kdy dorazí do druhého největšího města Česka ambiciózní Dukla, jež má po prvních dvou zápasech jen o bod méně.

Stane se tak po pouhých dvou brněnských trénincích od poslední výhry ve F:NL. "Někdy je lepší hrát, než trénovat, to vám potvrdí většina fotbalistů. Nachystáme se a věřím, že to zvládneme. Motivaci máme, jde o hodně, já osobně mám v Dukle navíc pár kamarádů, takže o to větší motivaci budu mít. Je to ale zkušenější celek než naši předešlí soupeři," okomentoval nejbližšího protivníka.

První domácí duel Potočného Zbrojovce nevyšel, jak asi dopadne ten druhý?

Most na vzestupu. Investuje do technologií, poměřuje se s Německem. Chceme mladý kádr, dodává šéf klubu