Talovjerov? LASK kvůli němu dorazil do Prahy, ale nic se nestalo. Slávista je na užším seznamu West Hamu

Talovjerov? LASK kvůli němu dorazil do Prahy, ale nic se nestalo. Slávista je na užším seznamu West Hamu

Premier League aktuálně hraje pět Ukrajinců - Oleksandr Zinčenko je součástí Arsenalu, Mychajlo Mudryk působí v Chelsea, Vitalij Mykolenko patří Evertonu, Ilja Zabarnyj se pere za Bournemouth a Jehor Jarmolyuk hraje za Brentford.

Brzy by navíc mohl přibýt další. O kmenového slávistu Maksyma Talovjerova, jehož sešívaní v úvodu letošního roku zapůjčili rakouskému LASKu, projevil zájem West Ham United.

Právě konkrétní zájem z ostrovů pravděpodobně může za to, že ho zatím Slavia neprodala Linci, jehož představitelé dokonce tento týden navštívili Jaroslava Tvrdíka přímo ve Vršovicích.

Sám třiadvacetiletý defenzivní hráč i jeho agent stále čekají, jestli nepřijde ještě jiná nabídka, o poznání atraktivnější. A podobně je na tom i slavné "S", které by za něj samozřejmě rádo utržilo co nejvíce.

Skauti londýnského klubu se podle informací serveru sport.ua účastnili každého duelu ukrajinské jednadvacítky na letošním evropském šampionátu a hlavním cílem měl být právě zadák, jenž v českém prostředí prošel také Libercem, Dynamem i Spartou B.

Je jasné, že vzhledem k Tomáši Součkovi a Vladimíru Coufalovi mají Slavia a West Ham velmi dobré obchodní vztahy a další transfer by tedy až tak překvapivý nebyl.

Tím spíš, že skotský manažer David Moyes má mít ukrajinské hráče v oblibě kvůli atletičnosti i silovým předpokladům.

Vytáhlý Talovjerov, který je ve Slavii smluvně vázán až do léta 2026, je tedy ohledně stoperské pozice jedním ze dvou až tří vážných kandidátů na jeho seznamu. To, že by se ho měl týkat rozjezd nového ročníku Premier League a souboje s Bournemouthem či Chelsea, se však zdá být vyloučeno.

"Kladiváři" mají všechna čtyři stoperská místa obsazena a není to tak dávno, co prodloužili kontrakt také pětatřicetiletému italskému veteránovi Angelu Ogbonnovi, jenž má ve východní části britské metropole plnit úlohu stopera č. 4.

Scénář se tak rýsuje takový, že by mohl být Talovjerov z Vršovic vykoupen a kvůli herní praxi ihned zapůjčen jinam. Sám hráč už dříve prozradil, že o něj měly stát také Werder Brémy a Eintracht Frankfurt. K tomuto datu ovšem na sešívaný stůl žádná formální nabídka z Bundesligy nedorazila.

Přestupové plány Slavie: Lingr jako Mbappé, nejvyšší nabídka je na Juráska a hledání levého beka v cizině