Teplicím roste stoperská hvězda. Nechtěl bych proti němu hrát, vyzdvihuje Chaloupka asistent Rezek

Teplicím roste stoperská hvězda. Nechtěl bych proti němu hrát, vyzdvihuje Chaloupka asistent Rezek

V teplickém prostředí již nějakou dobu vyrůstá velký stoperský příslib do budoucna Štěpán Chaloupek, jenž za severočeské áčko debutoval ještě pod koučem Jiřím Jarošíkem, nicméně pravidelného herního vytížení se mu dostává až pod nynějším hlavním trenérem Zdenkem Frťalou.

Dvacetiletý mladík, jenž dorazil do struktur "Sklářů" již v žákovském věku z Meziboří, debutoval ve FORTUNA:LIZE necelé dva roky zpět proti Spartě a pokud se nestane nic neočekávaného, útočníky letenského "S" bude před domácím publikem pravděpodobně bránit i ve druhé polovině tohoto měsíce.

Dosud stoprocentní Teplice, které i s povedenou letní přípravou triumfovaly již sedmkrát v řadě, ale ještě předtím čekají ligové střety s Jabloncem a Sigmou Olomouc.

Perspektivní zadák si pochopitelně přeje, aby úspěšná série jeho mužstva trvala co nejdéle. Moc dobře ví, že pro její udržení bude třeba mít dál na hřišti i na tréninku zodpovědný přístup, což je klíčem k úspěchu. Na Stínadlech by proto rád uspěl a diváky pozval právě na Spartu, jež přijede příště.

Na současné adrese, ke které ho váže smlouva ještě na dva roky až do června 2025, začal Chaloupek stabilně hrát až pod trenérem Zdenkem Frťalou a díky tomu by měl ve 3. kole české ligy proti týmu Radoslava Látala oslavit již svůj jubilejní třicátý start.

"Jsem za to moc rád, cítím důvěru. Je to fantastický trenér, mluví s námi, mentálně nás výborně připravuje. Říká nám co a jak, rozebírá s námi naše úlohy," chválil svého nadřízeného na webu fkteplice.cz.

To, že důvěru současného realizačního týmu má, neváhal potvrdit také Frťalův asistent Jan Rezek. Podle něj je i přes svůj mladý věk kompletním hráčem....

"Nechtěl bych proti němu hrát. Je velký, soubojový, ale především má dobře nastavenou hlavu, je pracovitý, zodpovědný. Nemuseli jsme s ním řešit nějaké problémy. Věříme, že to takhle potrvá i dál," informoval člen trenérského štábu.

Jednou z jeho silných stránek jsou osobní souboje, které má rád a rozhodně se jim nevyhýbá. V rozběhlém ročníku 2023/2024 už jich řadu podstoupil například s Puškáčem z Bohemians Praha 1905 či Durosinmnim z Viktorie Plzeň.

"Rád jsem tvrdý, ale ne zákeřný, to nemám rád. Nemám rád malé typy útočníků, třeba jako je Vasil Kušej. Plete se to pod nohami, nemůžu se o něj opřít, to hned má lokty v obličeji," odlehčil situaci nadějný obránce.

O jeho úrovni a vyzrálosti pak svědčí ještě jedna věc. Vůbec mu nevadí, když se kolem něj kvůli zraněním protáčí různí spoluhráči. V rámci tréninkových jednotek je na to zvyklý natolik, že při samotných zápasech vůbec nevnímá, že má vedle sebe pokaždé někoho jiného.

Že by kandidát na vyzkoušení pro českou jednadvacítku trenéra Jana Suchopárka? 

Postup zhatila pětigólová půlhodina. Přivítali jsme bývalého baníkovce i sparťana, mne si ruce šéf Hlučína