LaLiga zavádí změny, které dostanou fotbal blíže k fanouškům. Jediný, kdo nesouhlasí, je Real Madrid

LaLiga zavádí změny, které dostanou fotbal blíže k fanouškům. Jediný, kdo nesouhlasí, je Real Madrid

Aby si diváci více vychutnali televizní přenosy, zavádí minimálně nejvyšší španělská soutěž celou řadu změn.

Co asi říká rozhodčí, když napomíná a kartuje hráče? A jak se týmy povzbuzují, když po poločasovém hvizdu tahají za kratší část provazu? Tyto otázky zajímají mnohé fanoušky a teď na ně konečně dostanou odpověď.

Španělský sportovní deník Marca přišel s informací, že již od nadcházejícího ročníku uvidíme živé záběry přímo z kabin týmů. Uslyšíme tedy rozhovory fotbalistů, připomínky trenérů i sálající emoce.

Speciální mikrofon dostane také hlavní arbitr zápasu, jehož slova směrem k hráčům budou nahrávána a následně rovněž použita v živém vysílání.

S touto změnou, která se dá považovat za revoluční, souhlasilo osmnáct z dvaceti klubů. Jeden se zdržel hlasování a jeden nesouhlasil. Jak už titulek článku napovídá, jisté výhrady měl pouze Real Madrid.

„Nelíbí se nám, jak velký zásah do našeho soukromí tato změna představuje. Poločasové pauzy slouží k úpravám taktiky apod. Jedná se o naši osobní konverzaci, která by měla zůstat pouze mezi námi,“ zněla slova prezidenta Florentina Péreze.

Deník Marca nadále uvádí, že Real tyto kroky považuje za ilegální vůči hráčské svobodě. Možná to ale nakonec nebude tak horké, jak se nyní vedení Bílého baletu domnívá, třeba ta nahrávka nebude delší než pár desítek sekund a budou z ní vystřiženy veškeré taktické pasáže. Jak to ale bude doopravdy vypadat, to nám ukáže až samotný test v praxi.