Křeslo se začíná kymácet. Prvoligoví trenéři, kteří by mohli brzy přijít o práci

Křeslo se začíná kymácet. Prvoligoví trenéři, kteří by mohli brzy přijít o práci

Je příliš brzy? Jak se to vezme. Šéfové fotbalových klubů sice bývají trpěliví, nicméně občas přeteče pohár trpělivosti velmi rychle. Třeba již na samotném začátku sezony. A jinak tomu není ani v Česku. Ve FORTUNA:LIZE se začínají rýsovat čtyři týmy, kde by k trenérské změně mohlo dojít velmi rychle.

MIROSLAV KOUBEK (Plzeň)

Řekněme, že je z nejhoršího venku. Zázračným způsobem unikl ostudě a Plzeň přenesl do dalšího předkola Evropské konferenční ligy proti kosovskému celku Drita, ale snad žádný soudný fanoušek by neřekl, že šlo o parádní fotbal.

Trochu lepší to bylo v neděli, kdy Viktoria Plzeň na svém domácím stadionu porazila Baník, takže i v lize nabrala konečně dech. A hlavně začala dávat branky. Po utrápených prvních zápasech, kdy byla vděčná za jednu branku proti Hradci Králové, zažila gólovou radost ve zmiňovaných dvou utkáních dohromady pětkrát.

To už zní o něco lépe. Přesto Koubek nemůže být v klidu. Faktorů je hned několik. Na lavičce číhá Jan Trousil. Začínající trenér, o kterém se říká, že je nadějný a v Plzni by si mohl odbýt ligovou premiéru v nové roli. Z vrchu na vše dohlíží noví majitelé, kteří se netají touhou mít v Plzni zahraničního trenéra. A ostatně i sám Koubek se označil za překlenovacího trenéra.

Bilance v tomto ročníku: 2 výhry, 2 remízy, 1 prohra, skóre 6:4

Foto: FC Viktoria Plzeň