Graiciar: Když jsem s fotbalem skončil, spadly ze mě strašné okovy. Cítím se teď mnohem líp a volněji

Graiciar: Když jsem s fotbalem skončil, spadly ze mě strašné okovy. Cítím se teď mnohem líp a volněji

Liberec, Fiorentina, Sparta, Mladá Boleslav a York United. Toť pět zastávek v kariéře čtyřiadvacetiletého mladíka Martina Graiciara, jehož cesta profesionálním fotbalem už ovšem před časem skončila. Proč se rozloučil tak brzy? Co teď dělá? Proč se nevyvedly jeho mise v Lokotrans aréně či na Letné a jak pomohl Dávidu Hanckovi k angažmá ve slavném "S"? O tom všem se bývalý mládežnický reprezentant rozpovídal v čerstvé epizodě podcastu Livesport Daily.

Všech dosavadních 58 dílů podcastu Livesport Daily je k dispozici zde. 

"Naposledy jsem působil v York United FC, ale měl jsem tam zdravotní problémy po úrazu hlavy, těžký otřes mozku a nějakou dobu to přetrvávalo. Poslední roky nebyly z fotbalového hlediska optimální a já jsem se rozhodl ukončit kariéru. Neustále návraty po zranění, věnovat tomu hrozně času, věřit a pak se znovu zranit. Věděl jsem, že se budu cítit líp a svobodněji, když skončím a budu se věnovat něčemu jinému," vysvětluje na úvod podcastu Martin Graiciar.  

V minulosti se snažil oživit kariéru i ve Spartě a v Mladé Boleslavi, ale i tam mu větší minutáž překazila zranění. Zpětně lituje, že příliš brzy odešel do Itálie. "Asi by bylo lepší vyzrát v české lize, dost kluků teď ukázalo, že to je cesta. Já se ocitl v Itálii, byl jsem tam úplně sám, včetně Vánoc. Občas jsem si říkal, co z toho života mám. Samozřejmě jsem vždycky snil o tom, že budu dělat fotbal na vysoké úrovni a teď jsem to měl na dosah ruky, ale… Není to vždycky jen to hezké, co je vidět navenek," vzpomíná na angažmá v Itálii.

V podcastu zmínil i dalšího hráče, který ukončil kariéru brzy, Lukáše Pokorného. "Četl jsem jeho příběh na Bez frází a chtěl jsem mu hned napsat, že jsem měl spoustu věcí stejně. V tréninku jsem si věřil, všechno v pohodě, ale jakmile jsem viděl stadion, najednou jsem byl poloviční hráč. Měl jsem myšlenky, že na to nemám, nechtěl jsem míč, schovával jsem se. Tím moje výkony nebyly dobré. Přiznávám otevřeně, že když jsem s fotbalem skončil, spadly ze mě strašné okovy. Cítím se teď mnohem líp a volněji."

V nové epizodě Livesport Daily jsme také řešili:

Proč se nepovedla angažmá ve Spartě a v Boleslavi?

Jak Martin pomohl Dávidu Hanckovi k angažmá na Letné?

Co teď po skončení kariéry Martin dělá?

Všechny díly Livesport Daily najdete také na dalších oblíbených podcastových platformách – Apple Podcasts a Google Podcasts