Jambor pro Brno dýchá, ale čeká ho ještě hodně práce. Psotka věří, že jeho role v budoucnu ještě poroste

Jambor pro Brno dýchá, ale čeká ho ještě hodně práce. Psotka věří, že jeho role v budoucnu ještě poroste

Zbrojovka si v těchto dnech pojistila služby svého nadějného odchovance Davida Jambora, který vyrůstá v jejích strukturách již od tří let.

Nyní dvacetiletý mladík, který v červeném trikotu debutoval před necelými třemi lety na zlínské Letné, se čerstvě zavázal brněnskému klubu do roku 2025.

Podle sportovního ředitele Zdeňka Psotky je Jambor hráčem, který toho má ve svém věku pořád hodně před sebou.

"Pro klub dýchá, v tom je jeho role důležitá. V minulé sezóně jeho rozvoj zabrzdily zdravotní problémy, čeká jej ještě hodně práce, ale věříme, že jeho role v budoucnu ještě poroste,“ pronesl funkcionář exligového klubu, jehož vyjádření vyšlo na webu fczbrno.cz.

Sám záložník toužil hrát za první mužstvo Zbrojovky odmalička a to se dosud nezměnilo. Nad ničím jiným, než prodloužením kontraktu, tedy ani nepřemýšlel.

"Jsem rád, že tu mohu pokračovat, pokusím se podávat co nejlepší výkony, abych Zbrojovce pomohl," přednesl těsně po podpisovém aktu mládežnický reprezentant Česka, jehož dojmy zprostředkoval web fczbrno.cz.

Za Zbrojovku odehrál k tomuto datu 19 soutěžních zápasů - osm v nejvyšší soutěži, deset ve druhé lize a jeden v MOL Cupu. Pořád to tedy není takové číslo, na nějž dosáhl v rámci svých dvou hostování ve Vyškově, se kterým se loučil po šestadvaceti absolvovaných utkáních.

Brzy by se však měla statistika překlopit na stranu jeho srdečního klubu. V sezoně 2023/2024 totiž figuroval v základní sestavě trenéra Luďka Klusáčka ve všech čtyřech případech...

Po loňské zdravotně složité sezoně může být s herním vytížením spokojený. "Bohužel jsme vstup do sezóny nezvládli, takže po týmové stránce je to neúspěch a zklamání. Budeme dělat všechno pro to, aby se naše výsledky zlepšily," informoval brněnské fanoušky Jambor.

Vyškov má pro kmenové brankáře Slavie slabost. Novou jedničku si totiž po nelehkých jednáních opět vybral v Edenu