Před standardkami víc žijeme, chodíme do soubojů, rveme se o každý balon. To jsme dřív nedělali, přiznal Mareček

Před standardkami víc žijeme, chodíme do soubojů, rveme se o každý balon. To jsme dřív nedělali, přiznal Mareček

Z belgických a nizozemských zkušeností čerpající Lukáš Mareček podává v úvodu nového ročníku spolehlivé výkony, dosud na hracích plochách neabsentoval ani minutu a i díky jeho přičinění jsou Teplice tam, kde jsou.

"Skláři", kteří se dělí s Mladou Boleslaví o průběžnou třetí pozici, nasbírali v prvních třech kolech sedm bodů a pro soupeře jsou víc nebezpeční, než tomu bylo ještě pár měsíců zpátky.

"Laťku jsme nastavili vysoko a je na nás, jak dlouho ji tam udržíme. Sedm bodů nikdo nečekal, ale nesmíme se uspokojit," burcoval severočeskou kabinu zkušený záložník, jehož slova nabídl web fkteplice.cz.

Jednou z fungujících věcí je i defenzivní řada, která zatím dopustila pouze jeden obdržený gól. I když nechce exsparťan dělat závěry již po třech kolech, připouští, že mělo mužstvo i štěstí.

V obraně však zaznamenal Zdenkem Frťalou vedený tým progres. "Pořád se sehráváme. Už minule nám vypadli dva stopeři, kolem mladého Chaloupka to skládáme; teď jsem tam hrál já a Hora. Musíme zaklepat, šlape nám to," doplnil.

Teplice dříve bránily zónově, což však často přinášelo velké až fatální hrubky a chyběla tomu větší osobní zodpovědnost.

"Teď máme hráče na osobní obranu, tak před standardkami víc žijeme, chodíme do soubojů, rveme se o každý balon. To jsme dřív nedělali," informoval.

Doufá, že fanoušci vzali i poslední bod s Jabloncem. V Olomouci se budou snažit hráči žlutomodré příznivce navnadit na Spartu, aby zkusili stadion na Stínadlech vyprodat.