Česká trenérská stopa na Slovensku? Zbyli jen dva!

Česká trenérská stopa na Slovensku? Zbyli jen dva!

Vzájemná spolupráce na fotbalové trase Česko – Slovensko roky fungovala. A to i trenérsky. Mnoho českých koučů působilo pod Tatrami, nicméně v této sezoně zbyla jen dvě jména. Obě ale ve velmi zajímavých klubech.

JAROSLAV HYNEK

Pro některé fanoušky to může být neznámé jméno. Ale je to zkušený trenér, který momentálně působí v Žilině, kde cepuje velmi mladý tým.

A na to je vlastně zvyklý. Mezi juniory se pohyboval už na začátku své kariéry, kdy se podílel na vedení týmů do osmnácti či devatenácti let v Sigmě Olomouc či Baníku Ostrava.

Následně přešel do Dukly, kde se přes stejné kategorie a pozici asistenta trenéra stal dokonce hlavním koučem prvního týmu. Na této pozici vydržel od září 2016 do června 2018.

Pak se trochu vytratil. Šel dělat asistenta do národního týmu žen. Nejprve působil jako asistent v kategoriích do devatenácti let, v lednu 2019 pak dostal příležitost vést jako hlavní trenér výběr do sedmnácti let.

Následně ale přišel zajímavý přesun. Před rokem si ho vybrala ambiciózní Žilina. Mnozí se tomu divili, dost možná s tím nepočítal ani sám Hynek. Nicméně stalo se a ukázalo se, že slovenský celkem nepřemýšlel prvoplánově, ale koncepčně.

Sám Hynek se totiž považuje za trenéra, jenž je schopný pracovat v dodržování dlouhodobě koncepční práce s hráči. Kromě toho je velmi učenlivý, rád hledá nové trendy a jak bylo řečeno, práce s mladými je mu vlastní.

V červnu byl totiž věkový průměr kádru Žiliny maličko nad 21 let. To je všeříkající. Ve své první sezoně za hranicemi dokázal Hynek dovést Žilinu na čtvrté místo (po play off). Léto měl Hynek obohacené o poháry. Přes estonskou Levadii jeho tým přešel, na silný Gent už neměl nárok.