Tři největší taháky 5. kola F:NL: Derby na Žižkově, souboj neporažených a slezská bitva zklamaných

Tři největší taháky 5. kola F:NL: Derby na Žižkově, souboj neporažených a slezská bitva zklamaných

Páté kolo druhé české ligy se rozjede již v pátek, a to rovnou soubojem dvou moravských týmů, které jsou zatím spíše zklamáním. V pondělí se bude hrát malé pražské derby, které celé kolo zakončí. Ještě před tím ale dojde na střet dosud neporažených.

TUHÝ BOJ V OPAVĚ. OBA TÝMY MUSÍ ZABRAT

Program pátého kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY otevře Opava. Ta doma přivítá Líšeň. Před sezonou by se řeklo, že jde o souboj o čelo tabulky. Očekávání byla velká. Líšeň patří na vrchol druhé ligy delší dobu, Opava se k němu po nešťastné sezoně chtěla výrazně přiblížit.

Týmy jsou sice sousedy v tabulce, ale asi někde jinde, než by si to přály. Opava je devátá, Líšeň desátá. Mají čtyři body a odlišuje je pouze lepší skóre, které hraje ve prospěch Opavy.

Líšeň začala ročník bídně. Remizovala v Chrudimi, pak prohrála s Jihlavou i Žižkovem. Nadechnutí přišlo v posledním kole, kdy parta trenéra Milana Valachoviče porazila Příbram 2:0.

To Opava má sebevědomí snad ještě níž. Ne snad, že by hrála zle, nicméně bodů mohla mít výrazně víc. O vedení v utkání totiž pravidelně přichází.

Náznak tohoto problému přišel už v prvním kole, kdy pro sebe Jihlava vzala tři body díky brance v 95. minutě. Po výhře proti Varnsdorfu přišla další prohra, v Příbrami přišel gól také v závěru zápasu. Naposledy to byl ale extrém. Doma Opava vedla nad Žižkovem v 62. minutě 3:0. Konečnému výsledku 3:3 se tedy těžko věří.

Foto: SK Líšeň 2019