Ústí kouše rozpačitý začátek a láká fanoušky. Rozdáváme tisíc permanentek zdarma, hlásí šéf Knor

Ústí kouše rozpačitý začátek a láká fanoušky. Rozdáváme tisíc permanentek zdarma, hlásí šéf Knor

Začátek sezony se v ambiciózním Ústí nad Labem kousal hodně těžko. V prvním zápase remíza na půdě rezervy Jablonce, následně sice postup v poháru, nicméně se štěstím. A pak premiérová prohra. Na něco takového se fanoušci rozhodně netěšili. Vedení jim ale přichystalo neskutečný dárek. Zdarma totiž rozdá hned tisíc permanentek.

Do Ústí nad Labem přišla v létě velká jména. Posily se stovkami ligových zápasů na kontě, ale i zahraniční hráči s velkým potenciálem a chutí do fotbalu.

Tohle všechno se mělo odrazit do začátku sezony. Ročníku, který by měl bez debat končit postupem do druhé ligy. Odpovídají tomu posily, nový hlavní sponzor i prohlášení vedení klubu, které prozradilo, že rozpočet klubu je druholigový.

Nicméně od začátku nešlo vše podle plánů. Bezbranková remíza proti béčku Jablonce a postup se štěstím v poháru přes Štětí, které hraje divizi. K tomu sobotní prohra na půdě rezervy Mladé Boleslavi.

“Určitě nejsme ve své kůži,“ potvrdil pro eFotbal.cz Vasil Knor, šéf klubu. “Jablonec byl v prvním kole velmi posílen ze svého áčka, nakopávalo se, byl to nepěkný fotbal. My máme tým postavený na rychlém a technickém fotbalu, nehrálo nám to do karet. V poháru ve Štětí to bylo horší. Byli jsme velmi nespokojeni s tím, jak se k utkání přistoupilo a jaký podali kluci výkon. Řešili jsme to i interně.“

Ve Štětí mělo jít o jednoznačnou záležitost. Ústí vedlo o dvě branky a nic nenasvědčovalo tomu, že by se mělo jednat o drama. Nakonec sice Arma postoupila, a to po výsledku 3:2. Nicméně k vidění byly i tři červené karty.

“Místo toho, abychom přidali dalších šest nebo sedm gólů, na které jsme šance rozhodně měli, tak jsme začali hrát soupeřovu hru,“ nechápal Knor. “Nakopávalo se, honili jsme se tam s nimi. Oni pak dali gól, nakoplo je to. Pak do toho chodili velmi špinavě, nevybíravými zákroky. Báli jsme se o to, kolik nám zraní hráčů. Chodili jsme do přečíslení, nevyužili jsme to. Pak jsme vůbec nehráli svoji hru. Přistoupili jsme na jejich hru, zbytečně. Štětí patří v divizi k těm horším celkům, hrávají dole. My chceme do druhé ligy. Rozdíl měl být vidět.“

Hodnocení týmu tedy bylo už před víkendovým zápasem proti rezervě Mladé Boleslavi silně negativní. “Určitě jsme nespokojení, velmi. Zvlášť s tím pohárem,“ dodal Knor razantně.

Vedení Ústí tak musí doufat, že se do 8. září, kdy bude hrát v sezoně poprvé doma kvůli rekonstrukci atletické dráhy, forma dostaví.

Neznamená to však, že by se v Ústí nic nedělo. Naopak. Klub se rozhodl, že rozdá tisíc permanentek, a to zdarma.

“Chceme dostat lidi zpátky na stadion,“ nabízí jednoduché odůvodnění Knor. “Chceme pobláznit Ústí fotbalem, aby město dýchalo a žilo s Armou. Pokud akce dopadne dobře a lidé si pro to přijdou, možná jich rozdáme ještě víc.“

Jak vidno, tržby ze vstupného nejsou díky novým majitelům nic, co by bylo třeba řešit. “Finance z lístků a permanentek pro nás nyní nejsou téma. Jsme sice ve třetí lize, ale vše v klubu je nastaveno na střed druhé ligy. Rozpočet i podmínky pro hráče,“ potvrdil Knor.

Jaký je tedy ideální výstup celé akce? “Hned na první mistrák doma chceme minimálně tisíc diváků. Loni chodilo průměrně 250-300. Když tu byla druhá liga před pár lety, nechodilo víc jak 500 lidí. Chceme to výrazně posunout,“ má vysoké ambice.

Nejen rozdáním permanentek, ale také věcmi kolem. Stejně jako v Teplicích či v Hradci Králové, i v Ústí pochopili, že otevřenost vůči fanouškům se hodí. “Snažíme se komunikovat s fanoušky, záleží nám na PR i sociálních sítích, které považujeme za velmi důležité. Pořád se snažíme něco vymýšlet, něčím zaujmout,“ zakončil Knor.