Obrana Baníku: Spousta možností, ale které jsou ty správné?

Obrana Baníku: Spousta možností, ale které jsou ty správné?

Devět obránců už protočil Pavel Hapal, trenér ostravského Baníku. Zatím se zdá, že nenašel ideální kombinaci. Otazníky má jak na krajích, tak uprostřed. Jak velká rotace napovídá, možností přitom nemá málo. 

STÁLICE

Do této kategorie jsme zařadili hned šestici hráčů. V klubu jsou stálicemi, avšak pozor, všichni nemají stejné herní vytížení.

 Nejde nezačít u legendy Jiřího Fleišmana. Zkušený levý bek má na kontě přes 350 ligových zápasů a je ztělesněním zkušeností. Na konci června se zranil a zdálo se, že bude dlouho čekat na další start. To stále čeká, ale ne vinou zranění. Poslední tři zápasy totiž proseděl na lavičce, hrát tedy očividně může.

Na druhém kraji obrany je Jan Juroška. Tomu se velmi povedl konec minulého ročníku, pravidelně dostával šance i v přípravě, nicméně po prvním ligovém zápase byl odstaven na lavičku. Proti Hradci ale odehrál téměř celý zápas, do sestavy se tak asi vrací.

A to na úkor Gigliho Ndefeho. Navrátilec z libereckého hostování dostal dvacet minut v prvním zápase, druhý odehrál celý a v Plzni hrál hodinu. V posledním utkání se ale ani nevešel do nominace.

A teď trio stoperů. Karel Pojezný je sice stále mladý, nicméně v kádru Baníku už je delší dobu. Moc nehrává, přitom v minulé sezoně měl herní vytížení pravidelně. Je možné, že ještě na začátku ročníku doháněl chybějící přípravu, jelikož byl na malém EURU, nicméně 26 minut za čtyři kola je pramálo.

Plnou minutáž na druhou stranu vykazuje David Lischka, který je pro Hapala stoper číslo jedna. Naopak velmi turbulentní ročník zatím zažívá Eneo Bitri. Chvilka proti Liberci, proti Slovácku červená, nicméně proti Hradci velmi solidní výkon.

Zdroj: FC Baník Ostrava