Bývalé zázračné dítě Arsenalu Akpom dostane v 27 letech šanci se ukázat. Z druhé anglické ligy ho přivedl Ajax

Bývalé zázračné dítě Arsenalu Akpom dostane v 27 letech šanci se ukázat. Z druhé anglické ligy ho přivedl Ajax

Bývalý supertalent londýnského Arsenalu dostane poprvé pořádnou šanci se předvést ve větším klubu. Z druholigového celku Middlesbrough ho po výborné sezoně přivedl Ajax. O přestupu hráče informoval nizozemský klub na svém webu. Deník The Sun přidal podrobnosti k průběhu jednání.

Jeho jméno se před osmi až deseti lety skloňovalo s velkou budoucností. Chubu Akpoma si Arsenal cenil jako zázračné dítě. V dresu The Gunners se ovšem vůbec neprosadil. Od ročníku 2013/14 po sezonu 2017/18, kdy londýnskému celku patřil, nasbíral pouze dvanáct ligových startů.

V tomto období Akpom často střídal týmy. Chvíli trénoval s prvním týmem Arsenalu, pak zase nastupoval za jeho rezervu, tu odešel na hostování. Arsenal ho postupně poslal do pěti anglických celků, působících v druhé a třetí lize. Hrotový útočník ovšem nikde díru do světa neudělal.

Z letargie ho vysvobodil až přestup do týmu PAOK Soluň, který se upekl v létě 2018. Akpom konečně získal pevnou půdu pod nohama. Fakt, že ví, kde bude nějakou dobu hrát, ho posunul. Jeho statistiky nepůsobily neuvěřitelně, avšak stal se důležitým článkem řeckého týmu.

V roce 2020 započala jistá forma pinballu, kterou s Akpomem rozehrál PAOK a druholigový anglický Middlesbrough. Hráč přestoupil do Anglie, poté hostoval v Řecku, jen aby si ho Middlesbrough opět stáhl. Akpomovi zjevně došla trpělivost a loňskou sezonu v Championship pojal ve velkém stylu. Statistika 28 branek za 40 zápasů ho posadila na trůn pro krále střelců a o hráče začal být zájem mezi lepšími týmy.

Deník The Sun informoval o zájmu nováčka Premier League z Sheffieldu i francouzského Lens. Akpom si ovšem vybral Nizozemí. Když po něm zatoužil nejúspěšnější celek v historii Eredivisie, neváhal a podepsal. Middlesbrough za Akpoma vyinkasoval 10,5 milionu liber s případnými bonusy.

Anglický útočník nezapomněl, kdo mu pomohl zazářit. “Chtěl bych poděkoval všem, kteří jsou spojeni s organizací Middlesbrough. Na loňskou sezonu nikdy nezapomenu, vždy na ni budu pyšný,“ loučil se Akpom s fanoušky anglického klubu. “Teď je přede mnou nová výzva. Nemohu se dočkat – Ajax je jedním z největších klubů na světě. Snad budu moci něčím přispět do jeho historie,“ poznamenal k novému působišti.