Štetina stylově utnul gólové sucho. Nůžkami rozhodl o postupu Trnavy

Štetina stylově utnul gólové sucho. Nůžkami rozhodl o postupu Trnavy
OBSAHUJE VIDEO

Trnava po čtvrtečním večeru žije nadějí, že se po čtyřech sezonách znovu dostane do základních skupin některé z evropských pohárových soutěží. Kdysi slavný Spartak se rok od roku zvedá a fanoušci nyní oslavují hlavně stopera Lukáše Štetinu. Jeho nůžky, které rozhodly dvojzápas s Lechem Poznaň, se staly hitem sociálních sítí.

Pro české publikum byl Štetina spíš smolař. V pražské Spartě působil v době nezdarů a sám se podepsal pod několik smolných situací. I když v obranných řadách svou robustní postavou budí respekt, s dobráckou povahou často přiznával své chyby.

Poté, co v Česku vystřídal pražskou Duklu, Spartu a Liberec, se vrátil na rodné Slovensko a je zřejmé, že angažmá v Trnavě mu svědčí. Alespoň pohled na jeho statistiky v čerstvě zahájené sezoně vypadá skoro neuvěřitelně.

V českém prostředí mu jednoduše nebylo přáno ani před brankou soupeře. Poslední gól dal v květnu roku 2019 do sítě Jablonce. Od té doby nic – až do letošního srpna. Čtyři roky a skoro čtyři měsíce – dohromady 1537 dnů čekání na přesnou trefu.

Nakonec se Štetina dočkal až letos v létě. V odvetě 2. předkola Konferenční ligy, když pomohl vyřadit lotyšskou Audu. A jakoby tím protrhl pytel smůly. Hned v dalším utkání na hřišti Lechu Poznaň vykřesal v závěru zápasu naději brankou na 1:2. A v odvetě pak dílo báječnými nůžkami dokonal. "Ten gól dal Štetina? To je neuvěřitelné! Netuším, čo tam vepředu jako obránce dělal," kroutil hlavou trenér Michal Gašparík v rozhovru pro RTVS, která zápas na slovenském území vysílala.

"Skoro jsem v emocích omdlel, ale i takové příběhy píše život. Řekl jsem Lukášovi, že fotbal nemá logiku. Když on dá gól nůžkami, tak já můžu skončit s fotbalem," smál se kapitán trnavského týmu Martin Mikovič.

Štetina pak vše vysvětloval. "Získal jsem míč a odevzdával jsem ho mezi dva hráče. Pak jsem si řekl, že nebudu zastavovat, potřebovali jsme dát ještě další gól, tak jsem pokračoval k jejich bráně. Viděl jsem, že přijde centr, počkal jsem jen ve středu velkého vápna… A byl z toho nádherný gól," popisoval trefu trnavský zadák.

Byla to pro něj velká úleva, před startem sezony se v přípravě zranil a klub zareagoval příchodem argentinského zadáka Nicolase Gorosita. Nakonec se ale Štetina dokázal včas uzdravit a nyní prožívá jedno z nejeuforičtějších období kariéry. 

Spartak teď ještě čeká jedna těžká zkouška. Pokud chce postoupit do základní skupiny Konferenční ligy, musí vyřadit i ukrajinské Dnipro, které našlo nové domácí prostředí v Košicích. Pro slovenské fotbalové fanoušky tak budou dostupné oba duely. 

Článek byl původně publikován na webu Livesport Zprávy.

Konečně trefa! Jurečka věděl, že nesmí propadnout panice a cítí úlevu: Trenéři mě podrželi, moc jim za to děkuji