Nejvytíženější brankáři ligy? Najdete je v Ďolíčku, na zlínské Letné a na Stínadlech

Nejvytíženější brankáři ligy? Najdete je v Ďolíčku, na zlínské Letné a na Stínadlech

Kteří brankáři tuzemské prvoligové branže byli v úvodních pěti kolech v permanenci úplně nejvíce? Jisté je, že slávista Ondřej Kolář mezi nimi není, protože předvedl během 450 odehraných minut pouze tři zákroky.

Nejvytíženějším strážcem svatyně je dle údajů z webu fortunaliga.cz letní nováček v kádru Bohemians Praha 1905 Michal Reichl.

Ten dorazil do Ďolíčku z Hradce Králové, ihned posadil na lavičku Romana Valeše a byť už lovil míč ze sítě hned šestkrát, mohlo to být ještě horší. Dalších 27 pokusů soupeřů totiž úspěšně pochytal.

Dost se musí ohánět také zlínská jednička Stanislav Dostál. "Ševci" doposud inkasovali deset branek a on sám navíc úspěšně zasáhl čtyřiadvacetkrát.

K dvaceti zásahům už se pak blíží jeden z nejstarších hráčů FORTUNA:LIGY Tomáš Grigar, jenž musel vytáhnout během pěti duelů 17 úspěšných zákroků a zatím se mezi třemi tyčemi rozhodně nenudí.

Čtyřicetiletý brankář, jenž právě zažívá dvacátou ligovou sezonu, mimochodem odchytal za Teplice již 29 976 prvoligových minut, čímž předstihl Jiřího Sedláčka a je novým rekordmanem "Sklářů".

Jen pro představu - dlouhé desítky minut bez zákroku zažívají opravdu jen výjimky. Pardubický Viktor Budinský je na čísle 15, což platí i pro Matouše Trmala z Mladé Boleslavi. Hradecký Pavol Bajza a olomoucký Matúš Macík pak mají ve statistikách uvedeno 14 úspěšně lapených míčů.

Brankáři s největším počtem zákroků:

27 - Michal Reichl (Bohemians Praha 1905)
24 - Stanislav Dostál (Zlín)
17 - Tomáš Grigar (Teplice)

Smolaři aneb 4 stále aktivní hráči, jejichž konta zatěžuje největší počet sestupů z ligy