Exsparťana Mabila čeká švýcarská Super League. Proč se ho rozhodl upsat právě Grasshopper Curych?

Exsparťana Mabila čeká švýcarská Super League. Proč se ho rozhodl upsat právě Grasshopper Curych?

Exsparťan Awer Bul Mabil, který se v ligové nadstavbě výrazně podepsal pod první letenský titul po devíti letech, bude hrát nově nejvyšší soutěž ve Švýcarsku.

Australský reprezentant s jednatřiceti mezinárodními starty a devíti brankami tak definitivně opustil španělský Cádiz, jemuž patřil od léta 2022.

Odchovanec Adelaide United, jenž se přesunul na starý kontinent již jako teenager, se tento týden upsal Grasshopperu Curych, který ho získal na příští dvě sezony s opcí na další rok.

Bývalý křídelník Midtjyllandu, Ferreiry nebo Kasimpasy by měl být pro svůj nový tým okamžitou posilou.

"Awer přináší spoustu zkušeností, které získal jak v Evropě, tak na mezinárodní scéně," pochvaloval si na webu gcz.ch sportovní ředitel Bernt Haas.

Od účastníka MS v Kataru se tak nebude čekat zrovna málo. "Jde o perfektní doplněk mužstva, přínosem bude i díky rychlosti a driblinku," dodal na adresu sedmadvacetiletého Mabila.

A co první dojmy samotného ofenzivního hráče, jenž byl na klubové úrovni naposledy v akci v květnu? "Jsem šťastný, že jsem v Curychu. Nemůžu se dočkat, až budu hrát s týmem a doufám, že s fanoušky oslavíme řadu vítězství," uzavřel.

Čtyřnásobný mistr švýcarské Super League, který je po úvodních čtyřech kolech na osmé pozici, ho bude moci poprvé využít již 27. srpna v domácím klání proti Luzernu.

Vše bude mít v rukou nový kouč Grasshopperu Bruno Berner, jehož svěřenci mají za sebou úspěšný vstup do domácího poháru po čtyřgólovém vyplenění Schaffhausenu.

Čvančarova cesta: Z oslav titulu na letiště, teď snový debut. Další start je ale v ohrožení