Bude muset hledat Baník nového stopera? Hapal by mohl kvůli volání z Eliteserien přijít o Bitriho

Bude muset hledat Baník nového stopera? Hapal by mohl kvůli volání z Eliteserien přijít o Bitriho

To, proč Baník Ostrava nechtěl pustit na hostování mladého a téměř nevyužitého stopera Karla Pojezného, už zřejmě má své opodstatnění.

Podle informací novináře Michala Kvasnici totiž může být na odchodu ze Slezska šestadvacetiletý Albánec Eneo Bitri, jenž přitom dorazil do FORTUNA: LIGY v úvodu letošního roku z Tirany.

Vytáhlý obránce by tak nedodržel původní kontrakt, který ho váže k modrobílým barvám až do 30. června 2024.

K tomuto datu stihl někdejší zadák Astany zasáhnout do 17 duelů FORTUNA:LIGY s bilancí dvou branek a tří žlutých karet a pro trenéra Pavla Hapala byl hodně důležitý.

Blížící se domácí střet s Dynamem České Budějovice (hraje se v sobotu 26. srpna) už by se ho ovšem týkat nemusel. Zájem o jeho podpis má totiž mít dosud neupřesněný klub z norské Eliteserien.

Nespecifikovaný skandinávský celek by za něj mohl poslat do Ostravy až osm milionů korun, díky čemuž by Baník vydělal, protože si ho z albánské Superligy pořizoval zhruba za polovinu oné sumy.

V norské soutěži ve které se perou o primát Bodø / Glimt s Vikingem, je v tuto chvíli odehráno devatenáct kol a sezona bude končit až v úvodu prosince.

Jestliže ho Pavel Hapal skutečně ztratí, na stoperskou pozici bude mít k dispozici jen čtyřlístek Lischka, Blažek, Frydrych a Pojezný.

Není proto vyloučeno ani to, že by se aktuálně dvanáctý tým tabulky ještě vydal na hráčský trh. Tím spíš, že se letní přestupové okno uzavře až 22. září.

AIK Stockholm bojuje v Allsvenskan o udržení a náramně by se mu údajně hodil sešívaný Ousou