Zářící ofenzivní hvězdu St. Louis City pozorně sledují Sparta, Ingolstadt, Rapid i Rosenborg

Zářící ofenzivní hvězdu St. Louis City pozorně sledují Sparta, Ingolstadt, Rapid i Rosenborg

Zatímco Slavia je v poslední době spojována s Quadrim Adediranem, jenž patří Českým Budějovicím, Sparta má mít na radaru Samuela Adenirana, který je spoluhráčem Tomáše Ostráka v St. Louis City. 

I když to původně vypadalo, že přímou náhradou za Tomáše Čvančaru bude Victor Olatunji, sportovní ředitel úřadujícího českého mistra Tomáš Rosický to možná vidí ještě kapku jinak. Tím spíš, že přestupové období v Česku běží ještě necelý měsíc.

Informuje o tom specializovaný server transfermarkt.us, který uvádí, že 196 centimetrů vysoký rodák z Houstonu s nigerijskými kořeny už stačil zaujmout i evropské kluby.

Zdroje zmíněného portálu uvádějí nejen to, že ho skautuje letenské "S". Zájem mají mít také rakouský Rapid Vídeň, německý Ingolstadt a norský Rosenborg Trondheim.

Navzdory své výšce má mít Adeniran neuvěřitelný cit a schopnost skórovat i z malých prostorů. V posledním duelu MLS proti Austinu (6:3) ostatně skóroval dvakrát.

V sezoně 2023 zatím nastoupil v americké nejvyšší soutěži šestkrát a byť figuroval v základní sestavě jen čtyřikrát, i tak už má na kontě pět branek.

Navázal tak na své krátkodobé hostování v druholigovém San Antoniu, se kterým se v rámci května a června loučil se čtyřmi trefami a jedné asistenci.

Není proto divu, že začíná stoupat i jeho cena. Z původní tržní hodnoty 200 tisíc eur už u jeho jména svítí částka 600 tisíc eur.

Pro bývalého ofenzivního hráče Seattlu Sounders by navíc nešlo o první evropskou zkušenost. Jako mladík totiž prošel i nižšími soutěžemi v Německu a Španělsku.

OSTRÁK POMOHL KRÁSNOU TREFOU ZDEMOLOVAT AUSTIN A JEHO TÝM SE JASNĚ VYHŘÍVÁ V ČELE ZÁPADNÍ KONFERENCE MLS