Nováček z Karviné řeší brankářskou otázku, Ciupovi s Lapešem by měl zvýšit konkurenci exsparťan Holec

Nováček z Karviné řeší brankářskou otázku, Ciupovi s Lapešem by měl zvýšit konkurenci exsparťan Holec

Je to už pár týdnů, co se čerstvě devětadvacetiletý slovenský gólman Dominik Holec přesně po třech letech definitivně rozloučil se Spartou.

Jako volný hráč by však FORTUNA:LIGU opouštět nemusel. Jak na svém Twitteru informoval novinář Michal Kvasnica, zkušený brankář s jedním startem za slovenskou reprezentaci má být jednou nohou v Karviné.

Ta má sice na aktuální soupisce hned čtyři brankáře, nicméně protože už neudržela čisté konto sedmkrát v řadě, chce provést změnu i na dotyčném postu.

Na startu letního přestupového okna byl mimochodem karvinský klub spojován s návratem Jana Laštůvky, ale na onen scénář nakonec nedošlo.

Exžilinský strážce svatyně s cenovkou pohybující se mezi 10 až 15 milionů korun byl v posledních dvou letech zapůjčen v polské Ekstraklase - jednou v Rakówu a podruhé v Lechu Poznaň, ve kterém si však připsal pouhé jedno prvoligové vystoupení.

Při vší úctě k Jiřímu Ciupovi (letos v lize 3 starty) a Jakubu Lapešovi (2 odchytané duely) by měl mít v barvách MFK vytížení mnohem větší.

Jeho debut by navíc mohl být mimořádně pikantní - Tomášem Hejduškem vedený nováček se totiž už v neděli 27. srpna představí právě na Spartě.

Po nejvyšším brankáři druhé slovenské ligy toužil i Baník, talentovaný teenager však šel za Skuhravým