Hráčům jsem měl v poločase co vyčítat, v kabině byla bouřka, odhalil kouč Teplic po porážce ve Zlíně

Hráčům jsem měl v poločase co vyčítat, v kabině byla bouřka, odhalil kouč Teplic po porážce ve Zlíně
OBSAHUJE OHLASY

Očekával se klidnější průběh, přesto byl Zlín tím týmem, který zejména v první půli určovalo tempo. K velkému údivu všech domácí nedokázali před změnou stran skórovat, přesto si však nakonec odnesli zaslouženou výhru 2:1. 

"Ševcům" se podařilo vyhrát vůbec poprvé v novém ročníku nejvyšší české soutěže a rovnou z toho bylo představení, které mohlo skončit vícero góly, kvůli nepřesné finální fázi se tak ale nestalo.

Domácí poslal v 55. minutě do vedení David Tkáč a za 11 minut přidal pojistku Martin Cedidla. V 88. minutě snížil střídající Tadeáš Vachoušek. Severočeši, kteří minule nečekaně remizovali s obhájcem titulu Spartou, už čtyři kola nezvítězili a v neúplné tabulce jsou osmí.

Ohlasy trenérů

Pavel Vrba (Zlín): "Byl to pro nás velmi důležitý zápas, v němž jsme předváděli takovou kvalitu jako na jaře, kdy jsme se zachraňovali. Jsem rád, že jsme na to navázali a získali pro nás strašně důležité tři body. Z hlediska naší ofenzivy to bylo povedené utkání a doufám, že na to navážeme i v dalších zápasech. V první půli jsme měli snad tři vyložené šance. Ve druhé půli nás podržel Dostál a bylo podstatné, že jsme vystřelil první branku. Teplice budou soupeřem na naší úrovni a je dobře, že jsme duel zvládli. Teď se chceme odlepit od spodních příček a zamířit výš."

Zdenko Frťala (Teplice): "První půle byla z naší strany špatná. Ztráceli jsme míče, chyběla nám odvaha. Měl jsem hráčům o přestávce co vyčítat, v kabině byla bouřka. Pro domácí to bylo hodně kruté, Zlín měl tři vyložené příležitosti. Někdy se stane, že poločas nezvládnete. Ještě nejsme týmově na takové úrovni, abychom si udrželi nadstandardní výkonnost, ale i tím si musíme projít. Po změně stran jsme se zlepšili, ale zase jsme inkasovali. Naše hra neměla určité parametry, na které jsme zvyklí. Vítězství domácích je zasloužené. Chtěli jsme tady uhrát dobrý výsledek, chyby musíme hledat hlavně u sebe."