Tomič? Postupem času se hlásí o minutáž na hřišti a trenér Slavie je s ním maximálně spokojený

Tomič? Postupem času se hlásí o minutáž na hřišti a trenér Slavie je s ním maximálně spokojený
OBSAHUJE VIDEO

Srpen je měsícem, kdy začal trenérský štáb Slavie důvěřovat slovenskému obránci Michalu Tomičovi, jenž byl v první polovině roku zapůjčen v Mladé Boleslavi.

Proti Jablonci (1:1) si připsal čtyřiadvacetiletý zadák s historií v Sampdorii Janov druhý start v základní sestavě sešívaného "S" a jako jeden z mála hostujících fotbalistů zahrál dobře.

Podle Jindřicha Trpišovského předvedl velmi dobrý výkon. "Líbilo se mi i to, že zvládl změnu rozestavení, šel z halfbeka na krajního obránce, měl na sebe nebezpečné hráče, dobře ale podporoval ofenzivu," chválil na tiskové konferenci Trpišovský.

V rozběhlé sezoně má za sebou tři vystoupení a 143 odehraných minut a kdo ví, třeba bude za Slavii tento týden debutovat také v předkole Evropské ligy. Až dosud byl vždy připraven jen na lavičce náhradníků.

"Postupem času se hlásí o minutáž na hřišti, samozřejmě ho trochu brzdí velká konkurence, která napravo je. Může tam nastoupit Douděra, Masopust i Schraz, jsem s ním ale maximálně spokojený," zaznělo z úst Trpišovského.

Na severočeské Střelnici vydržel Tomič na hrací ploše osmdesát minut, než ho kvůli křečím vystřídal zmíněný David Douděra.

Dříve pravidelně nastupoval jak v Žilině, tak ve Slovácku. Třeba se v rámci pomalu obracejícímu se trendu dočká něčeho podobného také v Edenu. Pakliže by si po pochvalách za nedělní spolehlivost nepřipsal minuty proti Luhansku či Karviné, bylo by to překvapení.

Kuchta se podruhé v řadě ocitl mimo základní sestavu Sparty. Důvod? Ostatní hráči byli v lepší kondici než on