Teď je mé přání hlavně hrát, aby se mi dařilo a měl jsem zase radost z fotbalu, líčí teplický nováček Hronek

Teď je mé přání hlavně hrát, aby se mi dařilo a měl jsem zase radost z fotbalu, líčí teplický nováček Hronek

Ostřílený záložník Petr Hronek má za sebou prvních 120 odehraných minut v teplickém dresu, které si připsal v rámci domácí remízy se Spartou a těsné venkovní prohry ve Zlíně.

Čím ho důležití lidé sportovního úseku "Sklářů" Zdenko Frťala a Štěpán Vachoušek přesvědčili, aby se z Edenu před necelými dvěma týdny přesunul právě na severočeská Stínadla?

"Asi přístupem a i tím kádrem, co tu je a vším okolo. Udělalo to na mě velký dojem. Líbí se mi například nastavení trenéra Frťaly," informoval na webu fkteplice.cz bývalý hráč Bohemians Praha 1905.

Muž zodpovědný za výkony a výsledky momentálně devátého celku tabulky po něm chce přesně to, co ho ve FORTUNA:LIZE vždy zdobilo, tedy bojovnost a navrch nějakou tu branku.

"Hlavně ale to, abych pomohl týmu. Nejvíc mi vyhovuje podhrot, prostě hrát v ofenzivní fázi," přiblížil třicetiletý fotbalista.

Petr Hronek vs. česká liga

Sezony - 11
Zápasy - 188
Góly - 31
Asistence - 14

Frťala, který už vede Teplice od března, podle něj sází hlavně na týmovost. Mužstvo je složené tak, že v něm nejsou velké individuality, ale každý hráč má svou roli. "Všichni to mají v hlavách, proto to šlape. Snad to vydrží co nejdéle."

Protože byl ve Slavii vesměs odstaven, rád by hrál co nejvíc. Zároveň si ale uvědomuje i to, že herní vytížení nedostane zadarmo...

"To bude záležet jen na mě, na mojí formě. Teď je mé přání hlavně hrát, aby se mi dařilo a měl zase radost z fotbalu. To ostatní pak může přijít," přednesl Hronek, jenž debutoval mezi elitou přesně před deseti lety.

V úvodu září přijedou na žlutomodré území Pardubice, které jsou zatím třinácté a čtyři z úvodních šesti duelů nové sezony prohrály. Že by první šance na gól či asistenci v novém dresu?

Do pohárové akce jde v těchto dnech 11 prvoligových klubů ze šestnácti. Kdo se je pokusí překvapit?