Almási pomohl Baníku v MOL Cupu k postupu přes Hlučín, Budějovice rozhodly až v prodloužení

Fotbalisté Českých Budějovic otočili zápas 2. kola domácího poháru ve Velkých Hamrech a divizního soupeře udolali 3:1 až po dvou gólech v prodloužení. Semifinalistu minulého ročníku MOL Cupu a aktuálně poslední tým prvoligové tabulky zachránili od blamáže svými góly Daniel Hais, Musa Alli a střídající Jan Suchan. Ostravský Baník díky dvěma brankám Ladislava Almásiho zvítězil na hřišti třetiligového Hlučína 2:0.

Velké Hamry, které po čtyřech kolech s plným počtem bodů vedou divizi C, otevřely skóre v osmé minutě díky Rollovi. Jeho spoluhráč Váňa sice dostal ve 28. minutě červenou kartu, ale Dynamo se s outsiderem nečekaně trápilo.

Českobudějovická přesilovka navíc skončila už v nastavení první půle, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen Jungbauer. Osmnáctiletému obránci z Dominikánské republiky tak nevyšla soutěžní premiéra za A-tým.

Pět minut po přestávce vyrovnal Hais, jenže hosté v normální hrací době další gól nepřidali. Jihočeši, kteří v ligovém ročníku prohráli pět z úvodních šesti utkání, uspěli až v druhé části prodloužení. Ve 115. minutě obrat dokonala nedávná nigerijská posila Alli a těsně před koncem přidal pojistku Suchan.

Ostravský tým poslal do vedení Almási ve 35. minutě hlavou. Hlučín během zápasu několikrát podržel brankář Kolenko, jemuž krátce po změně stran pomohlo i břevno po Tetourově střele. Pojistku hostů přidal slovenský útočník Almási v 84. minutě.

Fotbalisté Baníku tak navázali na sobotní domácí ligovou výhru 2:0 nad Českými Budějovicemi a poprvé v aktuální sezoně zvítězili ve dvou soutěžních zápasech po sobě.

Ve středu do druhého kola zasáhne dalších šest prvoligových celků. Olomouc bude hrát v Třinci, Slovácko se představí na hřišti ostravské Hlubiny a Teplice čeká utkání v Brozanech. Pardubice venku nastoupí proti Mostu-Souš a Zlín zavítá do Lanžhotu. Výhodu domácího prostředí bude mít pouze Mladá Boleslav, která přivítá Ústí nad Labem. Duel Hradce Králové v Soběslavi byl kvůli podmáčenému hřišti přeložen na 6. září.

Účastníci evropských pohárů Sparta, Slavia, Plzeň a Bohemians 1905 stejně jako Liberec, vítěz nadstavbové skupiny o umístění z minulé ligové sezony, vstoupí do MOL Cupu až v dalším kole.

2. kolo českého poháru MOL Cup:

Velké Hamry - Dynamo České Budějovice 1:3 po prodl. (1:1, 1:0)
Branky: 8. Roll - 50. Hais, 115. Alli, 120. Suchan. ČK: 26. Váňa - 45.+2 Jungbauer.
Sestava Č. Budějovic: Šípoš - Broukal, Jungbauer, Králik, Osmančík (74. V. Hora) - Matouš Nikl (46. Trummer), Hubínek - Skalák (74. Suchan), Hellebrand, Alli (120. Polanský) - Hais (63. Čmelík). Trenér: Marek Nikl.

Hlučín - Baník Ostrava 0:2 (0:1)
Branky: 35. a 84. Almási.
Sestava Ostravy: Markovič - Ndefe, Frydrych, Pojezný - Buchta, Tetour (58. Boula), Kaloč (71. Ewerton), Rigo, Madleňák - Tanko (58. Kubala), Almási (89. Fadairo). Trenér: Hapal.

Holešov - Opava 0:7 (0:3)
Nespeky - Jihlava 1:6 (0:3)
Zlínsko - Vyškov 1:5 (0:3)