Sadílkovo Twente i Barákova Fiorentina se těší na Konferenční ligu

Finalista minulého ročníku Evropské konferenční ligy Fiorentina nebude ani tentokrát ve skupině chybět. Italský klub, který v červnu v Praze prohrál s West Hamem 1:2, porazil v odvetě 4. předkola Rapid Vídeň 2:0 a postoupil díky penaltě v poslední minutě.

Hrdinou zápasu byl Argentinec Nicolas González, který nejprve smazal manko z Vídně a v závěru zařídil postup. Zraněný Antonín Barák nebyl ani na lavičce Fiorentiny.

Do skupiny postoupil i norský tým Bodö/Glimt, přemožitel fotbalistů Bohemians 1905 z druhého předkola. Nad rumunský klubem Sfantu Gheorghe zvítězil 3:2 po prodloužení a v součtu s úvodní remízou 2:2 se potřetí v řadě kvalifikoval do skupinové fáze některé z evropských pohárových soutěží.

Norové už po půlhodině vedli 2:0 zásluhou Sörliho a Pellegrina, kteří se gólově podepsali i pod vyřazení Pražanů. Hosté sice vyrovnali, ale v prodloužení Pellegrino proměnil penaltu a s pěti góly má největší podíl na postupu norského týmu.

Podobné drama viděli norští fanoušci i v Bergenu, kde Brann ještě půl hodiny před koncem prohrával s Alkmaarem 1:3, ale stihl vyrovnat. V prodloužení gól nepadl a hosté z Nizozemska se radovali po penaltovém rozstřelu, v němž rozhodla až šestá série.

Twente Enschede po debaklu 1:5 v Istanbulu prohrálo s Fenerbahce i doma. Jediný gól zápasu vstřelil Džeko z penalty. Michal Sadílek odehrál v dresu domácích celý zápas a dostal žlutou kartu.