Vršovická mise Ousoua trvala dva roky a mladý stoper se opět vrací tam, odkud do Slavie přišel

Vršovická mise Ousoua trvala dva roky a mladý stoper se opět vrací tam, odkud do Slavie přišel

Až bude Slavia bojovat v průběhu podzimu v základní skupině Evropské ligy, člen širšího kádru švédského národního mužstva Aiham Ousou už u toho nebude.

O prestižní evropskou soutěž ovšem třiadvacetiletý zadák nepřijde. Přesunuje se totiž na klubovou adresu, která ve čtvrtek vyřadila skotský Aberdeen a stejně jako sešívaní také vyhlíží páteční los základních skupin EL.

Stoper, jehož současná tržní cena se podle transfermarkt.com pohybuje okolo 35 milionů korun, odchází na půlroční hostování bez opce do švédského Häckenu, odkud před dvěma lety do vršovického Edenu dorazil.

"Vítáme Aihama doma, i když je o krátké hostování. Získáváme hráče, který prošel v posledních letech velkým vývojem a jenž se prosadil ve Slavii Praha. Navíc přichází s dobrými zkušenostmi z evropských pohárů," pronesll představitel švédského celku Martin Ericsson.

"Je to fantastický pocit, že se zase můžu vrátit domů," doplnil v čerstvém interview s marketingovým týmem Häckenu Ousou, jenž bude chtít dle svých slov zabojovat v rodné zemi o ligový primát.

Kvůli úřadujícímu mistrovi švédské Allsvenskan, který je nyní v tabulce na třetí pozici se čtyřbodovou ztrátou na vedoucí Elfsborg, nechává v české metropoli vítěz letošního MOL Cupu rozdělanou práci.

Ta k tomuto datu činí 45 zápasů ve FORTUNA:LIZE, 22 startů v Evropské konferenční lize a jedno vystoupení v kvalifikaci Evropské ligy.

"Aihame, ať se ti v nové výzvě daří," zaznělo na oficiálních stránkách českého vicemistra, který s ním má podepsaný kontrakt až do 30. června 2026.

První zápas po návratu do známého prostředí bude moci Ousou absolvovat již v neděli na půdě Degerforsu.

Pětice nejdražších českých hráčů současnosti: Mládí i zkušenosti!