Haraslín zničil Liberec, Plzeň neměla problém s Bohemians. Slavia nedala šanci Karviné

Fotbalisté Slovácka v sedmém kole první ligy zdolali Zlín 1:0, bodovali počtvrté za sebou a posunuli se na třetí místo neúplné tabulky. Ostravský Baník porazil Mladou Boleslav 2:0 a stejným výsledkem doma zvítězil potřetí za sebou. České Budějovice i v oslabení vyhrály nad Jabloncem 2:1, Pardubice si z Teplic odvezly vítězství 1:0. Nedělní odpoledne se neslo v duchu pohárových zástupců. Všichni tři své zápasy zvládli.

7. kolo první ligy:

Dynamo České Budějovice - FK Jablonec 2:1 (1:1)

Branky: 20. J. Hora z pen., 56. Alli - 6. Kratochvíl. Rozhodčí: Kotala - Kotík, Dresler - Machálek (video). ŽK: Ondrášek, J. Hora - Tekijaški, Černák. ČK: 50. Ondrášek. Diváci: 2736.

Č. Budějovice: Janáček - Broukal, Havel, Králik, Trummer - Čermák, J. Hora - Skalák (62. Adediran), Suchan (46. Hellebrand, 85. Hubínek), Alli (73. Osmančík) - Ondrášek. Trenér: Nikl.

Jablonec: Hanuš - Slávik (46. Chramosta), Tekijaški, Hurtado, Polidar - Hübschman (79. Náprstek), F. Souček (46. Alégué) - Čanturišvili (88. Černák), Kratochvíl, Jovovič - Pleštil (61. Drchal). Trenér: Látal.

Jihočeši si připsali druhou výhru v ligové sezoně a odpoutali se ze dna tabulky. Jablonečtí nenavázali na minulou nečekanou remízu 1:1 se Slavií, ani v sedmém soutěžním utkání pod trenérem Radoslavem Látalem nezvítězili a dělí se o poslední místo se Zlínem.

Hosté přitom v souboji českobudějovické nejhorší obrany soutěže s jabloneckým nejslabším útokem začali lépe a už v šesté minutě vedli. Po nakrátko rozehraném rohu domácí brankář Janáček neudržel Polidarův centr a Kratochvíl zblízka hlavou doklepl míč do sítě. Jablonecký záložník otevřel skóre i v minulém venkovním utkání v Karviné (1:1).

Dynamo poměrně rychle srovnalo. V 19. minutě sudí Kotala po zákroku hostujícího Slávika na Alliho nařídil pokutový kop a Jakub Hora střelou na střed branky srovnal. Domácí záložník se třetím gólem dotáhl na čelo tabulky kanonýrů, všechny tři trefy zaznamenal z penalt. Jihočeši mohli otočit stav 37. minutě, brankář Hanuš ale Čermákův pokus vyrazil.

Pět minut po přestávce Dynamu výrazně zkomplikoval zápas Ondrášek. Domácí útočník ostře fauloval kapitána Hübschmana a po druhé žluté kartě byl vyloučen. Za chvíli hostující Polidar z přímého kopu těsně přestřelil.

Vzápětí Jihočeši i v deseti dokázali nečekaně udeřit. Alli si v pokutovém území z levé strany navedl míč na střed a nepříliš razantní přízemní střelou v 56. minutě překvapil Hanuše. Nigerijský křídelník v českobudějovickém dresu skóroval v lize po nedávném příchodu z Brna poprvé, v týdnu se v novém působišti prosadil v domácím poháru ve Velkých Hamrech.

Hostům se v přesilovce nedařilo a k vyloženým šancím se moc nedostávali. V 70. minutě Jovovičovu střelu vyrazil Janáček, za dalších 12 minut Čanturišvili o kousek minul. Prostor mezi tyčemi v závěru netrefil ani střídající Černák, jenž v pátek oslavil 20. narozeniny, a Jihočeši už tři body udrželi. Dynamo doma v lize porazilo Jablonec potřetí za sebou. Severočeši dál zůstávají posledním týmem, který v sezoně nejvyšší soutěže nezvítězil.

1. FC Slovácko - FC Zlín 1:0 (0:0)

Branka: 74. Havlík. Rozhodčí: Zaoral - Hájek, Hurych - Zelinka (video). ŽK: Kadlec, Srubek (oba Slovácko). Diváci: 6325.

Slovácko: Fryšták - Reinberk, Hofmann, Kadlec, Doski - Trávník (81. Sinjavskij), Havlík - Petržela (59. Mihálik), Valenta (59. Kim Sung-pin), Holzer (73. Kalabiška) - Vecheta (81. Srubek). Trenér: Svědík.

Zlín: Dostál - Cedidla, Simerský, Didiba, Reiter - Černín (65. Žák) - Vukadinovič (80. Ndiaye), Tkáč (80. Kovinič), Janetzký, Slončík (46. Dramé) - Fantiš. Trenér: Vrba.

Do branky Slovácka se na poslední chvíli postavil Fryšták, který nahradil náhle zdravotně indisponovanou jedničku Heču. V úvodu byl ale bez práce, neboť jeho spoluhráči si vytvořili velkou územní převahu, kterou ale pozorná zlínská obrana ustála bez úhony.

První šance na změnu skóre se zrodila překvapivě právě před Fryštákem. Po jednom z ojedinělých útoků hostů se v 17. minutě ke střele z hranice šestnáctky dostal Janetzký a poslal míč těsně nad.

Slovácku v rozhodujících momentech chyběla přesnost finální přihrávky nebo moment překvapení, který by rozhodil dobře organizovanou defenzivu Zlína. Poločas tak skončil nejen bez branek, ale i bez vyložených šancí.

Druhá půle odstartovala nebezpečným brejkem hostujícího Vukadinoviče, ale poté především Slovácko hledalo skuliny v hostující obraně. V 55. minutě po Trávníkově kolmici Valenta pálil těsně nad, o chvíli později protáhl gólmana Dostála tvrdou ranou střídající Kim Sung-pin.

V 74. minutě Trávník pronikl před šestnáctku Zlína, posunul míč na Havlíka, který přesnou střelou k tyči ze zhruba 20 metrů otevřel skóre a připsal si druhou branku v ligovém ročníku. Navýšit vedení a definitivně potvrdit výhru Slovácka mohl dvakrát Kalabiška, jenže jednou trefil břevno a jednou ho vychytal Dostál.

Slovácko i tak těsný náskok udrželo a doma v nejvyšší soutěži porazilo Zlín popáté za sebou bez inkasovaného gólu.

FK Teplice - FK Pardubice 0:1 (0:0)

Branka: 82. Krobot. Rozhodčí: Kvítek - Kříž, Machač - Pechanec (video). ŽK: Trubač - Matoušek, Tischler, Surzyn, Budinský. Diváci: 3481.

Teplice: Grigar - Knapík, Chaloupek, Mičevič - Radosta, Mareček, Jukl (35. Havelka), Bílek - Trubač - Fila (61. Vachoušek), Jásir (80. Křišťan). Trenér: Frťala.

Pardubice: Budinský - Surzyn, Halinský, Donát, Tischler - Vacek (80. Šimek) - Matoušek (72. Sychra), Hlavatý, Míšek (66. Helešic), Patrák (66. Darmovzal) - Černý (72. Krobot). Trenér: Kováč.

"Skláři" doma prohráli po sedmi ligových utkáních a v neúplné tabulce jsou devátí. Pardubice vyhrály v sedmém z devíti vzájemných duelů nejvyšší soutěže a po druhém vítězství v ročníku jsou dvanácté. Venku bodovaly poprvé v sezoně.

Po opatrném úvodu se objevil v první šanci v 16. minutě domácí Jásir, který po Radostově zpětné přihrávce do vápna vysoko přestřelil. Záhy měl ještě větší gólovou příležitost Fila, jenž se prodral přes dva obránce až před Budinského, pardubický brankář ale předvedl skvělý zákrok.

Dvojitou šanci na otevření skóre měli i hosté. V 25. minutě připravil Hlavatý střeleckou pozici Černému, pokus pardubického kapitána ale gólman Grigar špičkou kopačky vykopl. O chvíli později založil osmnáctiletý ligový debutant Míšek kolmicí akci, na jejíž konci Hlavatý místo zakončení do odkryté sítě trefil jen vlastní ruku.

Ve druhém poločase diktovali tempo hry hlavně domácí, hrálo se ale bez gólových šancí. První střelu mezi tři tyče ve druhé půli zaznamenal až v 72. minutě Havelka, s jehož slabým pokusem ale neměl Budinský problémy.

V 82. minutě zničehonic udeřily Pardubice, které měly před tímto kolem společně s Jabloncem nejhorší ofenzivu v soutěži se čtyřmi góly. Helešic našel na zadní tyči Krobota, jenž prvním dotykem ztlumil míč a druhým chytře přehodil vybíhajícího Grigara. Dvaadvacetiletý útočník dal druhou ligovou branku v sezoně a po 297 minutách ukončil čekání svého týmu na gól.

Teplice si v závěru žádnou šanci nevytvořily a střelecky naprázdno vyšly podruhé v ligovém ročníku. Ani devátý vzájemný duel tak neskončil remízou.

Baník Ostrava - FK Mladá Boleslav 2:0 (0:0)

Branky: 49. Ewerton, 59. Tanko. Rozhodčí: Berka - J. Paták, Vlček - Adámková (video). ŽK: Buchta - Jawo. Diváci: 7218.

Ostrava: Letáček - Ndefe (78. Juroška), Frydrych (36. Lischka), Pojezný, Kpozo - Boula - Buchta, Rigo, Ewerton - Tanko (73. Šín), Kubala (73. Almási). Trenér: Hapal.

M. Boleslav: Trmal - Kadlec (80. Fulnek), Karafiát, Suchý, Suchomel - Matějovský (64. Ladra), Poulolo - Kostka, Mareček (80. Vojta), Mašek (55. Solomon) - Hilál (64. Jawo). Trenér: Kulič.

Baník začal energicky a v první čtvrthodině byl lepším mužstvem. Ve 13. minutě domácí předvedli pohlednou a rychlou akci na jeden dotek, ale Ndefe z voleje zamířil nad břevno.

Navzdory územní převaze Ostravy ale další šance nepřicházely. Frydrych sice hlavičkoval z malého vápna mezi tyče, ale pokus doprostřed brány stěží mohl Trmala zaskočit. Domácí stoper se navíc zanedlouho poté zranil a jeho post zaujal Lischka.

Tempo zápasu však postupně upadlo a zajímavá situace přišla až v nastavení první půle. Hostující Hilál nebezpečně střílel zpoza vápna a jen Letáčkova intervence uchránila Baník od inkasované branky.

Nástup do druhé půle znovu vyšel lépe Ostravě, která ho tentokrát vyjádřila i gólově. Domácí se ve 49. minutě prokombinovali do vápna, Boula ještě přistrčil míč neobsazenému Ewerton a brazilský křídelník přesně trefil spodní roh brány. Bývalý hráč Mladé Boleslavi se dočkal premiérové soutěžní trefy za Baník.

A duel znovu dostal spád. Stadion za chvíli znovu bouřil, ale Kpozův gól hlavou neplatil kvůli ofsjadu. A obratem mohlo být vyrovnáno. Středočeši úspěšně prodloužili aut do vápna, kde balon spadl na nohu Kostkovi, který snad o milimetry minul tyčku.

Pak Boleslavští zaváhali uprostřed hřiště, otevřeli cestu domácímu Tankovi a nigerijský útočník svůj únik možná i s přispěním teči hostujícího hráče zakončil druhým gólem.

Baník zůstal při chuti a nadále útočil. Z levé strany od Kpoza zamířilo do vápna několik kvalitních centrů, které však střídající Almási i díky pohotovému Trmalovi nezužitkoval.

Naproti tomu ostravský gólman Letáček v závěr zmařil šanci Poulola. Slezané na svém stadionu vyhráli čtvrtý ligový duel proti Mladé Boleslavi za sebou.

Viktoria Plzeň - Bohemians Praha 1905 2:0 (2:0)

Branky: 9. Durosinmi, 45. Cadu. Rozhodčí: Všetečka - Nádvorník, Hádek - Zelinka (video). Bez karet. Diváci: 9156.

Plzeň: Staněk - Hejda, Hranáč, Dweh - Jirka (84. Kopic), Kalvach, Bucha, Cadu - Traoré (66. Šulc) - Chorý (84. Vydra), Durosinmi (59. Kliment). Trenér: Koubek.

Bohemians: Reichl - Kadlec (83. Kozák), Křapka, Hybš - Köstl (46. Vala), Hůlka, Hrubý (32. Smrž), Kovařík (46. Dostál) - Matoušek (66. Mužík), Beran - Prekop. Trenér: Veselý.

Viktoria se posunula na čtvrté místo neúplné tabulky, navíc má k dobru odložené utkání v Mladé Boleslavi. Pražané prohráli třetí z posledních čtyř kol a jsou sedmí. Západočeši v nejvyšší soutěži porazili "Klokany" po předchozích dvou domácích porážkách.

Plzeňští nastoupili se dvěma změnami oproti čtvrteční odvetě 4. předkola Evropské konferenční ligy s Tobolem Kostanaj (3:0). V záloze od začátku dostali přednost Jirka s Traorém místo Kopice a Šulce.

Domácí začali velkým náporem. Cadu ještě vypálil nepřesně, ale v deváté minutě už otevřel skóre Durosinmi, který se protáhl kolem Hybše a Kadlece a po kličce gólmanovi Reichlovi zakončil do odkryté branky. Nigerijský útočník v ligové sezoně skóroval poprvé, tři branky si připsal v kvalifikaci Konferenční ligy.

Na druhé straně bývalý plzeňský záložník Kovařík našel přesným centrem Hůlku, jehož hlavičku vyrazil gólman Staněk. Domácí měli více šancí. Po standardní situaci Dweh na zadní tyči zakončil nad břevno, Buchovu přízemní ránu zase Reichl vytáhl na roh.

Bohemians znovu zahrozili ve 38. minutě. Další bývalý hráč Viktorie Hybš z dálky vystřelil a Prekop míč tečoval na tyčku. Poslední slovo v prvním poločase měla Viktoria a ve 45. minutě Cadu lehce tečovanou ranou do horního růžku zvýšil na 2:0. Brazilský krajní hráč v ligovém ročníku skóroval poprvé, za poslední čtyři soutěžní zápasy má bilanci dvě branky, čtyři asistence.

V úvodu druhého dějství se do zakončení dostali hosté, ale střídající Dostál hlavičkoval vedle. V 60. minutě se mohl uvést gólem čerstvý domácí náhradník Kliment, ale z voleje minul branku. Plzeňský útočník neoslavil gólem své páteční 30. narozeniny ani v 70. minutě, kdy znovu přestřelil.

O necelou čtvrt hodinu později selhal ve velké šanci i Chorý, který v ideální pozici napálil nohu Reichla. Gólman Bohemians uchránil hosty od debaklu, v závěru tváří v tvář vychytal Vydru i Klimenta.

Slovan Liberec - Sparta Praha 0:2 (0:0)

Branky: 68. a 77. Haraslín. Rozhodčí: Szikszay - Hrabovský, Volf - Radina (video). ŽK: Červ, Prebsl, Purzitidis, Kozel (trenér) - Zelený, Olatunji. ČK: 87. Purzitidis. Diváci: 7627.

Liberec: Vliegen - Prebsl (75. Penner), Chaluš, Purzitidis - Mikula, Doumbia, Žambůrek, Červ (75. Hudák), Ghali (75. Preisler) - Kulenovič (75. Rabušic), Tupta (90. Lehoczki). Trenér: Kozel.

Sparta: Vindahl - Vitík, Sörensen, Krejčí - Pešek (46. Wiesner), Kairinen, Sadílek (83. Laci), Zelený - Kuchta (83. Sejk), Birmančevič (90. Ševčík) - Olatunji (59. Haraslín). Trenér: Priske.

Obhájce titulu z Letné po čtvrtečním postupu do skupiny Evropské ligy přes Dinamo Záhřeb ani v sedmém utkání této sezony nejvyšší soutěže neprohrál, z toho šestkrát zvítězil. Slovan naopak podruhé za sebou utrpěl porážku 0:2 a je desátý.

Sparta po čtvrtečním vítězství 4:1 v domácí odvetě nad Dinamem vzhledem k nadcházející reprezentační přestávce nešetřila opory a nasadila silnou sestavu hned s třemi bývalými libereckými hráči Peškem, Kuchtou a Olatunjim. Nová posila Slovanu Žambůrek dostal šanci rovnou v zahajovací jedenáctce.

Letenští, kteří v posledním vzájemném zápase v minulé sezoně zvítězili v Liberci 3:1 až dvěma góly v nastavení, měli v úvodu problémy i tentokrát. Začali sice aktivněji, ale do vyložených šancí se v první půli nedostávali.

Domácí postupně srovnali hru a v 37. minutě měli úvodní větší možnost. Kulenovič se na pravé straně uvolnil a jeho střelu pod břevno vyrazil gólman Vindahl na roh. Na opačné straně hrozil především po centrech Olatunji, těsně před pauzou v nadějné pozici hlavičkoval mimo.

Do druhého dějství vstoupil Slovan aktivně a letenský favorit musel čelit náporu. V 51. minutě si Chaluš naběhl na Tuptův centr a sám před brankou minul, rozhodčí ale signalizovali ofsajd. Poté Vindahl vytáhl Červův pokus nad břevno.

Pražané se po příchodu střídajícího Haraslína vymanili z tlaku. V 61. minutě zamířil Birmančevč z přímého kopu z výhodné pozice pod břevno a gólman Vliegen měl plno práce, aby vytáhl balon na roh. Po něm napálil odražený míč těsně vedle Haraslín.

Liberečtí se nemohli dostat z tlaku. V 67. minutě ještě Zelený sám před Vliegenem selhal, ale vzápětí už sparťané udeřili. Kuchta vysunul do brejku střídajícího Haraslína, který udělal kličku gólmanovi a přes padajícího Chaluše dloubl míč do sítě.

Sparťané pokračovali v drtivém náporu. Birmančevič našel Kuchtu, ale reprezentační útočník v obrovské šanci ztroskotal na Vliegenovi a gól proti bývalému klubu dnes nedal. V 77. minutě už Pražané pojistili svůj náskok. Domácí krátce po nezvyklém čtyřnásobném střídání zaspali v defenzivě, Haraslín na hranici ofsajdu přebral přihrávku od Zeleného a únik ze strany zakončil povedeným pokusem na zadní tyč.

Slovenský reprezentant dal ve Spartě dva góly v jednom soutěžním utkání počtvrté, v minulosti se mu to dvakrát povedlo v lize a jednou v pohárech. Na premiérový hattrick mezi dospělými ale ani tentokrát nedosáhl. Sedmadvacetiletý křídelník se dostal do čela střelecké tabulky před ostravského Tanka.

Domácí na zdramatizování duelu neměli sílu a poslední zbytky nadějí jim vzal v 87. minutě Purzitidis, který po faulu na Birmančeviče dostal červenou kartu a byl vyloučen. V nastavení o kousek minul střídající Laci, hosty to už ale mrzet nemuselo. Letenští vyhráli čtvrtý z posledních pěti vzájemných ligových zápasů.

Slavia Praha - MFK Karviná 5:1 (3:1)

Branky: 13. Tijani, 38. Jurásek, 43. Jurečka z pen., 70. Chytil, 76. Wallem z pen. - 6. Akinyemi. Rozhodčí: Starý - Mokrusch, Vodrážka - Kocourek (video). ŽK: Masopust, Zafeiris, Bořil, Ogungbayi - Memič, Boháč, Bederka, Svozil. Diváci: 17.352.

Slavia: Mandous - Masopust (46. Ogbu), Holeš, Bořil - Tomič, Zafeiris (84. Van Buren), Oscar, Wallem (77. Hromada) - Jurásek (69. Ogungbayi), Jurečka - Tijani (69. Chytil). Trenér: Trpišovský.

Karviná: Holec - Mikuš (26. Soukeník), Bederka, Svozil, Fleišman - Krčík - Memič (61. Ezeh), Čavoš, Boháč (61. Papalelé), Bartl (74. Ražnatovič) - Akinyemi (74. Doležal). Trenér: Luhový.

Pražané zvítězili po dvou soutěžních zápasech. Ve čtvrtek prohráli ve venkovní odvetě 4. předkola Evropské ligy s Luhanskem 1:2, ale díky domácímu triumfu 2:0 postoupili do skupiny. Slávisté udrželi neporazitelnost v této sezoně nejvyšší soutěže, částečně napravili minulou remízu v Jablonci a před reprezentační přestávkou jim patří v tabulce druhé místo o skóre za obhájcem titulu Spartou. Karviná prohrála popáté z posledních šesti kol a je čtrnáctá.

Trenér Slavie Trpišovský udělal oproti čtvrteční odvetě hned sedm změn v základní sestavě. Místo brankáře Koláře, který se podepsal pod oba góly proti Luhansku, poprvé v sezoně naskočil mezi tyče Mandous. Úvod si ale rozhodně představoval jinak. Hostující Čavoš v šesté minutě vyhrál souboj před vápnem, přiťukl Akinyemimu a ten sám před gólmanem nezaváhal. Nigerijský útočník skóroval podruhé v ligové sezoně.

Hosté cenné vedení brzy hodně lacino ztratili. Také karvinskému Holcovi, který posílil Slezany v pondělí, soutěžní premiéra v této sezoně mezi tyčemi brzy poněkud zhořkla. Slovenský bývalý gólman Sparty se při rozehrávce nechal obrat Tijanim a nigerijský útočník ve 13. minutě bez problémů z úhlu do opuštěné branky srovnal.

Ve 28. minutě mohl otočit stav Bořil, ale o kousek minul. Favorit tak dokonal obrat až za dalších 10 minut, kdy po rychlém brejku a Bořilově zpětné přihrávce od postranní čáry o zem a s lehkou tečí obránce poslal balon do sítě Jurásek. Dvacetiletý talent navázal na čtvrteční "postupový gól" proti Luhansku.

Ve 40. minutě po přímém kopu zahrál karvinský Svozil ve vápně rukou a sudí Starý po zásahu videorozhodčího a přezkoumání situace u monitoru nařídil penaltu. Jurečka, který v předešlém kole nedal pokutový kop při remíze 1:1 Jablonci, tentokrát uspěl. Nejlepší střelec minulé ligové sezony protrhl čekání na první gól v tomto ročníku nejvyšší soutěže.

Po změně stran domácí s přehledem kontrovali průběh. V 58. minutě Wallem nepřekonal Holce, v 70. minutě už ale po přihrávce z levé strany usměrnil míč do sítě po chvilce na trávníku střídající Chytil. Letní posila z Olomouce skórovala po více než měsíci.

V 75. minutě se mohl prosadit i další střídající hráč Ogungbayi, radost z premiérové branky za "áčko" Slavie mu zkazila tyč. Z pokračující akce ale Fleišman ve vápně nedovoleně poslal na zem Wallema a sám faulovaný z penalty dloubákem ve stylu Antonína Panenky zvýšil na 5:1. V české lize zaznamenal první gól a zároveň druhý soutěžní za Pražany.

V 80. minutě mohl snížit Papalelé, ale Mandous jeho hlavičku zneškodnil. Na druhé straně Holce nepřekonal Ogungbayi, ani dorážející Jurečka. Slavia si i tak připsala nejvyšší výhru v sezoně, pět branek naposledy dala v květnu při vítězství 6:0 nad Bohemians 1905. Červenobílí v lize doma už 22 utkání po sobě bodovali. Karviná minule v Edenu senzačně vyhrála 1:0, tentokrát ale zaznamenala už čtvrtou venkovní porážku v ročníku. Minule podlehla na Spartě 1:3.

FC Hradec Králové - Sigma Olomouc 1:3 (1:1)

Branky: 12. Krejčí - 41. Zmrzlý, 76. Vodháněl, 90.+6 L. Juliš. Rozhodčí: Petřík - Ratajová, Matoušek - Berka (video). ŽK: Kučera, Horák, Krejčí, Čihák - Pokorný, Vodháněl, Ventúra. Diváci: 9150.

Hradec: Bajza - Klíma, Heidenreich, Leibl (86. Harazim) - Kučera, Kodeš, Dancák (86. Čihák), Horák - Pilař (69. Šašinka), Krejčí - Vašulín (69. P. Juliš). Trenér: Weber.

Olomouc: Macík - Chvátal, Pokorný, Beneš, Zmrzlý - Breite, Pospíšil - Vodháněl (90.+2 Vraštil), Zorvan (82. Kramář), Navrátil (88. Ventúra) - L. Juliš. Trenér: Jílek.

Domácí vedli po střele Ladislava Krejčího, ještě do přestávky ale vyrovnal Ondřej Zmrzlý, čtvrthodiny před koncem strhl vedení na stranu hostů Jan Vodháněl a v nastavení výhru zpečetil do prázdné branky Lukáš Juliš. Hanáci porazili v lize Hradec Králové poprvé od března 2013 po čtyřech utkáních.

Východočeši sice už na svém novém hřišti sehráli dva ligové zápasy, ale až na dnešní večer si naplánovali slavnostní otevření, včetně laserové show a koncertu Monkey Business. Sigma ale oslavy pokazila.

Domácí nastoupili ve stejné sestavě jako před týdnem v Ďolíčku proti Bohemians (1:2). V základní jedenáctce Hanáků nahradil Fortelného Zorvan. Hned první vážnější akce skončila v jejich síti. Horákovu nepříliš nebezpečnou střelu v šestnáctce šikovně tečoval Krejčí směrem ke vzdálenější tyči, kam ani téměř dvoumetrový brankář Macík nemohl dosáhnout. Bývalý reprezentační záložník se od letního příchodu do Hradce trefil v lize podruhé.

Ani inkasovaný gól nevyburcoval hosty k větší aktivitě. Naopak Vašulín mohl brzy přidat druhý gól, jenže Macík jeho střelu zblízka vyrazil, a Dancák z hranice šestnáctky zamířil těsně vedle branky. Ve 41. minutě si však za hradeckou obranu zaběhl levý bek Zmrzlý a překonal váhavě vybíhajícího Bajzu. I pro něj to byl druhý gól v ligové sezoně.

Po změně stran byli hosté výrazně aktivnější než v prvním dějství a Bajza měl plno práce s tvrdou Chvátalovou střelou. V 76. minutě dostal Zorvan před hradeckou brankou spoustu času, uvolnil Vodháněla a ten vstřelil svůj třetí gól v ročníku nejvyšší soutěže.

V závěru utkání se na trávníku poprvé v lize potkali bratři Julišové, když k olomouckému Lukášovi přibyl hradecký Petr. Lukáš byl určitě spokojenější, zvláště když Hradec ve snaze vyrovnat poslal v nastavení na rohový kop i brankáře Bajzu a olomoucký útočník měl otevřenou cestu ke svému čtvrtému gólu v ligové sezoně. Sigma tak svého dnešního soupeře porazila poprvé od roku 2013 po čtyřech zápasech.