Ligový semafor: Teplice padají tabulkou, Letáček to v Ostravě zamkl a prvním koučem na odstřel je Látal

Ligový semafor: Teplice padají tabulkou, Letáček to v Ostravě zamkl a prvním koučem na odstřel je Látal
LIGOVÝ SEMAFOR

Famózní start Teplic už je minulostí, po další nečekané porážce se kouč Zdenko Frťala musí smířit s nepříjemným návratem do reality. Ještě o něco horší start do nového ročníku FORTUNA:LIGY prožívá Jablonec a Radoslav Látal začíná mít nůž na krku. Zvedá se naopak ostravský Baník, který zatím spoléhá na domácí prostředí.

Červená – Látal favoritem na vyhazov

Špatný start do sezony měl Miroslav Koubek s Plzní, situace se ale záhy otočila a Viktorka nyní ničí jednoho soupeře za druhým. Úvodní potíže přežil i Pavel Hapal a tak se nyní zdá, že prvním koučem na odstřel je Radoslav Látal.

Jablonec už podruhé v ligovém ročníku nevyužil poměrně dlouhou přesilovku, a co víc, v Budějovicích i přes výhodu jednoho hráče v poli prohrál 2:1. Po sedmi kolech tak tým ze Střelnice okupuje předposlední pozici ligové tabulky.

„Dostali jsme dárek po hrubé chybě. Ale místo toho, abychom dohráli některé situace, uděláme naivní penaltu. Druhým dárkem byla červená, ale my nejsme schopni dát branku. Naše ofenziva je naprosto žalostná, když netrefíme branku, těžko můžeme získat body. Zápas se trochu podobal tomu v Pardubicích. Buď je chyba ve mně, nebo v hráčích. Jestli na to hráči nemají po psychické stránce, ať tu nehrají," nebral si v rozhovoru pro oficiální web Jablonce servítky kouč Radoslav Látal. 

Jisté je, že po další prohře má nůž na krku. Záchranou může být reprezentační pauza, ještě před ní ale Jablonec čeká MOL Cup proti pražské Admiře. Po přestávce se poté Jablonec představí v domácím prostředí, soupeřem bude v rámci derby Liberec.

Foto: FK Jablonec