Rubiales je takový "španělský Roman Berbr", který má na každého nějaké kompro, říká komentátor Štěrba

Rubiales je takový "španělský Roman Berbr", který má na každého nějaké kompro, říká komentátor Štěrba
PODCAST

Kauza šéfa španělského fotbalu Luise Rubialese, jenž po vítězném finále políbil na ústa Jennifer Hermosovou, vnutil se jí do objetí a také hovořil o tom, že si ji vezme za ženu, stále ne a ne skončit. Do nejnovější epizody podcastu Livesport Daily proto přijali pozvání hned dva hosté - šéfkomentátor Nova Sportu Milan Štěrba mluvil o tom, jak může skandál ovlivnit další chod španělského fotbalu a novinářka Radka Zítková, jež částečně žije právě ve Španělsku, zase rozebrala to, jak vše vnímají přímo na Pyrenejském poloostrově.

Všech 77 dosavadích epizod Livesport Daily najdete zde.

“Co se týče španělského fotbalu, tam se o sexismu, psychickém násilí, nátlaku nebo o ponižování mluví dlouhodobě,” vysvětluje Zítková, že současná kauza rozhodně není “jen” o jednom nevyžádaném polibku.

“Už v roce 2015 se část fotbalistek vymezovala proti tehdejšímu trenérovi, ale tehdy se nic nestalo. To samé se opakovalo loni v květnu, kdy se ozvalo patnáct reprezentantek, které vystoupily proti trenérovi Vildovi. Asociace vedená Rubialesem to ale neřešila a většinu z nich vyřadila z reprezentace. Až teď přišel moment, který to může změnit,” myslí si novinářka Zítková.

“Ze strany Rubialese to rozhodně není první kauza," potvrzuje i fotbalový komentátor Milan Štěrba. "Podle mého názoru má v tomto směru Španělsko dlouhodobý problém, protože už při svém nástupu Rubiales nahradil bývalého předsedu, který měl na krku obvinění z korupce. A Rubiales se podle všeho nechoval o moc lépe, dokonce bych si troufl říct, že je to takový španělský Roman Berbr, který má na každého nějaké kompro," říká Štěrba. V dalších minutách pak v podcastu Livesport Daily poskytuje kompletní přehled Rubialesových kauz.

"Celá ta kauza je interpretována tak, že je to jen o polibku. Ale z mého pohledu je nejproblematičtější ta reakce poté. Že nedošlo k omluvě hned, když se proti tomu hráčka vymezila. Když k tomu připočteme, že si na takové chování španělské reprezentantky stěžují téměř dekádu a nikdo to nikdy neřešil, tak tohle byla asi poslední kapka," doplňuje Zítková.

V aktuální epizodě podcastu Livesport Daily jsme také řešili:

-  proč je Španělsko háklivé na projevy sexuálního obtěžování?
-  má někdo páky Rubialese odvolat?
-  zastínila tato kauza španělský úspěch na MS?

Nový díl Livesport Daily najdete i na dalších oblíbených podcastových platformách – Apple Podcasts a Google Podcasts