Mladá hvězdička Bayernu Tel opět skórovala ihned po vystřídání. V jaké statistice strčí do kapsy Haalanda i Lewandowského?

Mladá hvězdička Bayernu Tel opět skórovala ihned po vystřídání. V jaké statistice strčí do kapsy Haalanda i Lewandowského?

Osmnáctiletý útočník Bayernu Mnichov, Mathys Tel, se v prvních třech bundesligových kolech hned dvakrát prosadil okamžitě po příchodu z lavičky. Na sociálních sítích bavorského klubu se objevila zajímavá statistika pěti hráčů s alespoň 25 starty v německé nejvyšší soutěži, kteří na jednu branku spotřebovali nejméně minut. Tel v tomto ohledu převyšuje jak Lewandowského, tak Haalanda.

Mathys Tel dorazil do Mnichova s minimální zkušeností s dospělým fotbalem. V sezoně 2021/22 odehrál pouze 49 minut za Rennes v Ligue 1. Přesto za něj vedení německého hegemona neváhalo na západ Francie poslat 20 milionů eur.

Mladý útočník se v loňské ligové sezoně dostal na hřiště celkem dvaadvacetkrát. Většinou se jednalo o několikaminutové štěky, jelikož dohromady nasbíral pouze 397 minut. Ovšem i přes nevelkou herní minutáž byl svému celku hned pětkrát gólově prospěšný.

Nová sezona Bundesligy a Tel opět plní roli poctivého žolíka. Po třech kolech má na kontě 34 minut a dvě trefy. Mladý Francouz se trefil jak v závěru utkání v Brémách, tak na konci zápasu s Mönchengladbachem, který svým zásahem dokonce rozhodl.

Bayern na svých sociálních sítích zveřejnil zajímavou statistiku, ve které Tel naprosto dominuje. Německý klub sestavil žebříček pěti hráčů, kterým v Bundeslize stačilo na jednu přesnou trefu nejméně minut. Vstupenkou do žebříčku se stalo 25 zápasů v německé nejvyšší soutěži – tedy přesně tolik, kolik ve své krátké kariéře stihl odehrát Tel.

Telovi stačí na jeden gól pouhých 61,6 minut. Na druhém místě se s určitým odstupem pohybuje kometa Dortmundu ze sezony 2018/19, Paco Alcácer. Útočník, který v současnosti rozdává radost na Blízkém východě, spotřeboval na jednu trefu 75,2 minut.

Největší hvězdy Bundesligy posledních let, Erlinga Haalanda a Roberta Lewandowského, nalezneme na třetím, respektive pátém místě. Norský tank střílel jednu branku za 86,9 minut, kapitán polské reprezentace za minut 99,6. Mezi dvě superhvězdy současného fotbalu se ještě stihl vmáčknout Fin Joel Pohjanpalo.

Hráči s alespoň 25 starty v Bundeslize, kteří spotřebovali na jednu branku nejméně minut:

  1. Mathys Tel (Bayern, 61,6 minut/gól)
  2. Paco Alcácer (Dortmund, 75,2 minut/gól)
  3. Erling Haaland (Dortmund, 86,9 minut/gól)
  4. Joel Pohjanpalo (Union/Leverkusen, 89,6 minut/gól)
  5. Robert Lewandowski (Bayern/Dortmund, 99,6 minut/gól)