Další šance pro Van Kessela? Exslávista nehrál fotbal téměř rok a půl, přesto ho opět testují na Slovensku

Další šance pro Van Kessela? Exslávista nehrál fotbal téměř rok a půl, přesto ho opět testují na Slovensku

Zemplín Michalovce zahájil nový ročník slovenské ligy hrůzostrašně. I po pěti odehraných kolech je bez vítězství a ve dvanáctičlenné tabulce mu patří poslední příčka, s tím, že strašákem může být jen jeden vstřelený gól.

Není proto divu, že kouč Marek Petruš, jehož svěřenci odešli poraženi čtyřikrát v řadě a poprvé skórovali až v posledním kole, ještě touží po ofenzivním posílení.

Jak informoval Jozef Kopčo, tento týden se začal se Zemplínem připravovat také Gino van Kessel, jenž nejspíš bude usilovat o smlouvu prostřednictvím testů.

V současnosti již třicetiletý ofenzivní hráč, který nehrál fotbal téměř rok a půl a nemohlo za to žádné zranění, už se ponořil do slovenské nejvyšší soutěže ve třech různých časových etapách, s tím, že nejvíce mu vyšly jeho první dvě trenčínské mise.

Vyloženě ovšem nezklamal ani v ročníku 2019/2020, kdy oblékal trenčínský trikot naposledy a 23 vystoupení dokázal přetavit v šest přesných zásahů.

Úspěchy Van Kessela:

- jedenáct reprezentačních startů za Curacao
- dva tituly ve slovenské a jeden primát v české lize
- dvě získané trofeje ve Slovenském poháru

Protože už nikde jinde žádná taková čísla neměl, kde jinde se pokusit restartovat uvadlou kariéru, než právě na Slovensku? Bez ohledu na to, že jeho mise ve Spartaku Trnava vygenerovala jen 25 odehraných ligových minut.

V podobném duchu se nesl i jeho někdejší slavný a hlavně nákladný přesun do Slavie, za kterou odehrál v první české lize 7 zápasů s bilancí dvou tref.

Rodák z Alkmaaru je odchovancem slavného Ajaxu a za poslední dekádu si zahrál také za Almere City, Arles-Avignon, Lechii Gdaňsk, Oxford United, KSV Roeselare, Olympiakos Nicosia, Dalkurd a Gyirmót, kde byl naposledy a v maďarské NB I z toho nakonec bylo v rámci tří startů třiatřicet odehraných minut.

Pakliže si ho Zemplín ponechá, v barvách třetího slovenského týmu kariéry může teoreticky debutovat 16. září v domácím klání s Trnavou.

Protože na prvoligové úrovni naposledy skóroval před necelými třemi lety na Kypru, asi nejde očekávat, že by hned začal v Michalovcích vyučovat z produktivity.

Trojnásobný mistr Česka Ďuriš se po 13 letech a osmi zahraničních štacích vrátil do slovenského prostředí