Přílet z Dánska, dva tréninky a hned základ proti Spartě. První liberecké hodiny Žambůrka byly hektické

Přílet z Dánska, dva tréninky a hned základ proti Spartě. První liberecké hodiny Žambůrka byly hektické

Debutovat v české nejvyšší soutěži až ve dvaadvaceti letech je v rámci současných měřítek docela pozdě. Na záložníka Jana Žambůrka by se to ovšem vztahovat nemělo.

Ve druhé anglické lize totiž debutoval v barvách Brentfordu již čtyři a půl roku zpět a než zaklepal na dveře FORTUNA:LIGY, v Championship si připsal více než 20 startů, něco přidal také v League One za Shrewsbury Town a počítat se určitě musí i 36 vystoupení v dánské Superlize za Viborg.

Pod Ještěd dorazil před pár dny a přiznává, že poslední dny pro něj byly velice hektické. I proto možná mnohé překvapil jeho pobyt v základní sestavě Slovanu a kompletních 90 absolvovaných minut...

"V pátek jsem vstával ve čtyři ráno, celý den cestoval a odtrénoval jsem jen dva tréninky. To, že půjdu do základu, jsem nevěděl. Lehce jsme se o tom s trenérem bavili, ale definitivně jsem to věděl až den před zápasem. Jsem za tu příležitost rád," neskrýval spokojenost webem fcslovanliberec.cz citovaný Žambůrek.

Jan Žambůrek vs. mládežnické reprezentace:

U15 - 4 starty
U16 - 14 startů
U17 - 5 startů
U18 - 13 startů
U19 - 9 startů
U21 - 15 startů

K transferu na stadion U Nisy, kde by měl být zapůjčen až do června příštího roku, nepochybně přispěla i skutečnost, že se s některými lidmi ze severočeského klubu již znal.

"Například s Lukášem Červem se znám už ze Slavie a pana trenéra Luboše Kozla znám z mládežnických reprezentací. Takže možnost toho přesunu sem mi dávala největší smysl," přiznal hráč, jehož má Viborg smluvně pojištěného až do léta 2025.

Po kondiční stránce se mladý štítový záložník cítil na hrací ploše relativně dobře. Herní rozehranost by pak měla být po více zápasech určitě lepší a pomůže mu jistě i to, až se více pozná s ostatními spoluhráči.

Na hodnocení dojmů z české ligy je však ještě brzy. "Lépe se mi to bude hodnotit po více zápasech, ale zatím jsou pozitivní," uzavřel bývalý mládežnický reprezentant Česka.

Jeho nový tým, jemuž patří po úvodních deseti kolech průběžná desátá pozice, čeká ve zbytku září derby s Jabloncem, domácí klání s Teplicemi a výjezd na půdu Karviné.

Slovan představil novou posilu do útoku. Z Malty pod Ještěd zamířil mladý Nigérijec Okoh