Preciado pro nás bude výjimečný hráč, protože takovou typologii v týmu nemáme, tvrdí Sivok

Preciado pro nás bude výjimečný hráč, protože takovou typologii v týmu nemáme, tvrdí Sivok
ROZHOVOR

Sportovní manažer letenského "S" Tomáš Sivok se v čerstvém interview pro Livesport Zprávy mimo jiné rozpovídal o posile na pravý kraj obrany Ángelu Preciadovi, jehož mezinárodní konto v ekvádorských barvách zdobí desítky startů.

Proč jste se na konci přestupového období rozhodli posílit pravý kraj obrany?

"Neustále se snažíme hledat hráče, kteří nás mohou posunout dál. V tomto případě jsme si byli jisti, že nám Ángel pomůže okamžitě a proto jsme do toho šli."

Ekvádorská média reportovala přestupovou sumu, která by měla být nad dvěma miliony eur, což je na Spartu poměrně větší investice. Vyhodnotili jste si, že Ángel Preciado je ta příležitost, o které sportovní ředitel Tomáš Rosický často mluví?

"To je spíš otázka na Toma a další, kteří transfer dělají. Nerozhoduji o tom, za kolik hráče kupujeme. Nám to smysl dává v tom, že hotového hráče za 500 tisíc eur nekoupíte. Za tak málo nekoupíte ani hráče z české ligy. Věříme, že je to dobrá investice a Spartě pomůže okamžitě."

Co se od něj očekává na hřišti?

"Rychlost, síla. To jsou jeho silné stránky. Pro nás to bude výjimečný hráč, protože takovou typologii v týmu nemáme. Měl by také přinést nadstavbu v kreativitě. Vždycky se snažíme hledat něco, co nám chybí. Uvidíme, zda nebude potřebovat nějaký čas, ale myslím si, že přichází do super komunity, kde by to měl mít snadné."

Spousta lidí se bude ptát, proč Sparta před pár týdny prodala odchovance Adama Gabriela a sáhla po dražší variantě ze zahraničí...

"Chtěli jsme hotového hráče. Máme spoustu mladých kluků, kteří se ještě vyvíjí. I proto jsme měli u Adama předkupní právo pro takové situace. V jeho případě jsme viděli, že ještě není hotový. Nemůžeme mít v kádru jen mladé hráče, ale i kluky, kteří mají něco odehráno a mohou naskočit okamžitě. Ve Spartě se snažíme vybudovat tým, kde bude 18 hotových hráčů a ne třeba jen 12, protože budeme hrát poháry, náš trenér hodně rotuje a na to potřebujete právě i zkušenější kluky."

Kompletní rozhovor se sparťanským funkcionářem, ve kterém se probírá také velká fanouškovská podpora, si lze přečíst zde.

Foto: AC Sparta Praha